Uporządkuj szafę i pomóż zebrać pieniądze na uszycie maseczek ochronnych dla osób potrzebujących!

Prowadzona przez Organizację:
UbraniaDoOddania.pl
Data zakończenia:
30.04.2020
Warszawa

Uporządkuj szafę, aby pomóc Fundacji Kobiety Wędrowne zebrać środki na zakup fizeliny medycznej potrzebnej do uszycia maseczek ochronnych dla tych, którzy potrzebują ich najbardziej. Fot. Michał Ryniak

Mieszkające w Gdańsku uchodźczynie z Czeczenii szyją maseczki ochronne dla potrzebujących organizacji wsparcia i pomocy społecznej. A my postanowiliśmy im pomóc! Chcesz do nas dołączyć?

Możesz wesprzeć Fundację Kobiety Wędrowne, robiąc porządki w swojej szafie i przekazując rzeczy, których już nie nosisz, a które nadal są bardzo dobrej jakości i nadają się do ponownego użytku. Za każde 10 kg przekażemy 10 zł dla cichych bohaterek, które codziennie walczą o zdrowie innych!

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup fizeliny medycznej potrzebnej do uszycia maseczek ochronnych. A te zostaną przekazane pracownikom instytucji wsparcia i pomocy społecznej, przychodniom zdrowia i wolontariuszom pomagającym osobom starszych, niesamodzielnym, potrzebującym. 

Jak możesz pomóc?

Możesz oddać wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej i dziecięcej. Nie przyjmujemy dziurawych, poplamionych czy znoszonych ubrań.

Pamiętaj! Tylko jeśli przekazane przez Ciebie ubrania są zgodne z powyższym opisem i zostaną spakowane zgodnie z załączoną instrukcją, jesteśmy w stanie w 100% pokryć wszystkie zobowiązania. 

Wykorzystaj czas kwarantanny i:

  1. Zrób przegląd szafy. Wybierz rzeczy, których już nie nosisz, ale są bardzo dobrej jakości.

  2. ZALOGUJ LUB ZAREJESTRUJ SIĘ na stronie www.ubraniadooddania.pl 

  3. Kliknij w przycisk “Pomagam”, który znajduje się po prawej stronie, aby zamówić kuriera po odbiór spakowanych kartonów.

    Pamiętaj o odpowiednim zapakowaniu paczki. Rzeczy powinny być ciasno spakowane w kartony o wymiarze (30/40/50 cm).  Rozmiar jest bliski wielkości standardowej walizki podręcznej. Waga paczki powinna mieścić się w przedziale od 10 do 30 kg. Oczywiście możesz również spakować rzeczy w większy karton, jednak maksymalne rozmiary to takie, w których suma wszystkich trzech wymiarów nie przekracza 180 cm, a najdłuższy bok ma maksymalnie 80 cm.  

  4. Zamów kuriera na wybrany termin. W dniu odbioru możesz telefonicznie umówić się z kurierem na pozostawienie kartonów przed drzwiami, aby zadbać o zdrowie swoje i innych. 

  5. W tak krótkim czasie pomogłeś Fundacji Kobiety Wędrowne uszyć maseczki dla osób, które najbardziej ich potrzebują. Dziękujemy! <3 

Więcej na temat inicjatywy Fundacji Kobiety Wędrowne: https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25801775,uchodczynie-z-czeczenii-szyja-w-gdansku-maseczki-ochronne-my.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Trojmiasto_Wyborcza&fbclid=IwAR0wD6H2YOK9FIPN07kjG8gxNLdQkHv0zVtIc9vUIbxYG74NLG7Ce-H_CzM