Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota

KRS: 0000342831

Wrocław

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

717181007

magdalena.calek@fundacja-jagoda.pl

Fundacja Jagoda, powstała we Wrocławiu w 2009r. Pomagamy osobom poparzonym i cierpiącym na powikłania w wyniku choroby oparzeniowej z całego kraju. Refundujemy leczenie i rehabilitację, w tym leki oraz ubrania uciskowe. Tworzymy jedyne w całym kraju Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych, które swoje usługi będzie oferować osobom poparzonym całkowicie bezpłatnie. Prowadzimy na skale całego kraju projekt OSP FIREBAG, gdzie doposażamy jednostki OSP w specjalistyczne torby medyczne.

Aktualnie trwające akcje charytatywne
Zebrano: 9,60 zł
Zostało 364602 dni
10 000,00 zł

Fundacja Jagoda, istniejąca od 2009 roku, pomaga osobom poparzonym i cierpiącym na powikłania w wyniku choroby oparzeniowej. Refundujemy leczenie i rehabilitację, w tym leki oraz ubrania uciskowe. O pomoc może się zwrócić każdy, kto uległ poparzeniu, pomagamy również tym, którzy po latach pragną zoperować swoje oparzeniowe blizny. Równocześnie prowadzimy akcje propagujące szkolenia z pierwszej pomocy przy oparzeniach, przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale również i dzieci.

Zostało 84 dni
Zebrano: 442,76 zł
Zostało 84 dni
174 000,00 zł

Tworzymy z całkowicie bezpłatnymi usługami Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych. Koszt rehabilitacji przy głębokich poparzeniach to kwota min. 100tys! Społeczeństwo nie stać na tak drogie leczenie, a NFZ nie zaspokaja podstawowych potrzeb. Czas leczenia to nawet i kilkanaście lat. Osoby bez możliwości finansowych często rezygnują z leczenia :( Poparzenie może dotknąć każdego z nas. Może to być wylany wrzątek, wypadek samochodowy, wybuch pieca, etc. Większość Poszkodowanych, to malutkie dzieci. Rocznie poparzeniom ulega ok 18tys. osób!