Utworzenie bezpłatnego Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych.

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota
Data zakończenia:
31.10.2020
Wrocław

Tworzymy z całkowicie bezpłatnymi usługami Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych. Koszt rehabilitacji przy głębokich poparzeniach to kwota min. 100tys! Społeczeństwo nie stać na tak drogie leczenie, a NFZ nie zaspokaja podstawowych potrzeb. Czas leczenia to nawet i kilkanaście lat. Osoby bez możliwości finansowych często rezygnują z leczenia :( Poparzenie może dotknąć każdego z nas. Może to być wylany wrzątek, wypadek samochodowy, wybuch pieca, etc. Większość Poszkodowanych, to malutkie dzieci. Rocznie poparzeniom ulega ok 18tys. osób!

Choroba poparzeniowa nie jest powszechnie znaną chorobą. Dlaczego? Nie wiemy. Natomiast wiemy jak ciężka jest do wyleczenia, jak bardzo zmienia życie osobom, które uległy poparzeniu. To deformacja twarzy, rany tak głębokie, że można dostać zawrotu głowy. To izolacja społeczna, bo nie potrafimy zaakceptować odmiennego wyglądu. To blizny i bliznowce, które unieruchomiają nasze kończyny jak i całe ciało. Osoby dorosłe tracą pracę, a malutkie dzieci beztroskie  dzieciństwo. Głębokie poparzenie leczy się kilka, kilkanaście lat. Kwoty leczenia są ogromne i zaczynają się od 100tys.PLN. Kogo stać w Polace na tak kosztowny powrót do zdrowia, gdzie NFZ pokrywa tylko niewielką część, a i zakres rehabilitacji jest mocno okrojony. Osoby poparzone chcące odzyskać zdrowie często biorą kredyty, aby móc prywatnie leczyć swoją chorobę. To wzbudza w nas mocny sprzeciw! I wychodzimy naprzeciw potrzebom tym, którzy wymagają rehabilitacji, a usługi NFZ są niewystarczające. 

Tworzymy we Wrocławiu, z całkowicie bezpłatnymi usługami Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych gdzie będziemy dysponować najlepszej jakości sprzętem, który szybko regeneruje organizm, a nawet ratuje życie. Skąd to wiemy? Z najbardziej bolesnego doświadczenia jakie można przeżyć... Ponad 10 lat temu w wyniku wypadku samochodowego, który stanął w ogniu poparzeniu uległa niezwykła osoba, Patronka naszej Fundacji Jagoda. Gdyby wtedy miała Ona szansę skorzystania z komory hiperbarycznej, którą będziemy dysponować w naszym centrum, do dziś byłaby z nami...

Koszt inwestycji, to kwota rzędu 384tys.PLN. Pozyskaliśmy już ponad 210tys.PLN, brakuje nam na dokończenie ośrodka 174tys.PLN.  Lokal otrzymaliśmy od Gminy Wrocław, a całość prac prowadzimy samodzielnie przy wsparciu wrocławskiego architekta, który ma doświadczenie przy projektowaniu szpitali oraz przy wsparciu członków naszej kapituły honorowej, prof.Jana Miodka i prof.n.med.Dariusza Patkowskiego.

W ofercie naszego ośrodka będzie do dyspozycji gabinet światłoterapii, komora hiperbaryczna, gabinet psychologiczny oraz gabinet masażu.

Gotowe Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych ma powstać do końca 2020r. i będzie ono przyjmować osoby dotknięte chorobą poparzeniową z całego kraju.

Bardzo liczymy na Twoje wsparcie ! 

Dziękujemy ! Zespół Fundacji Jagoda.