Zbiórki CSR firmowe, szkolne i inne wieloosobowe należy zgłosić przed ich zainicjowaniem pod adresem admin@ubraniadooddania.pl

Przygoda z grami

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Kraina Nadziei
Data zakończenia:
31.03.2019
Poznań

Zbieramy fundusze na zakup gier planszowych na zajęcia z dziećmi zagrożonych wykluczeniem społecznym. Chcielibyśmy zakupić nowoczesne gry planszowe, które pomogą dzieciom w pokonaniu wyuczonej bezradności. Nauczą ich pokonywania przeszkód, szukania dróg rozwiązania problemu, cieszenia się z drobnych sukcesów i lepszego znoszenia porażek.

Celem projektu Przygoda z grami jest wspieranie rozwoju dzieci w zakresie:

  • poznawczym (rozwój logicznego myślenia, kojarzenia, koncentracji, uczenie rozróżniania kolorów i kształtów, ćwiczenie pamięci wzrokowej, powiększenie słownictwa, rozwijanie umiejętności planowania i strategii),
  • emocjonalnym (uczenie kontrolowania pozytywnych i negatywnych emocji, panowania nad stresem),
  • społecznym (kształcenie poszanowania dla obowiązujących reguł, wzajemna integracja, zainteresowanie właściwymi formami spędzania czasu wolnego, zapobieganie narkomani i alkoholizmowi).

Zajęcia trwają około dwóch godzin i są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-16 lat.

Zajęcia odbywają się w formie rozgrywek w grach planszowych, zręcznościowych i karcianych. Podczas ich trwania dzieci zdobywają punkty za udział w danej grze i wygraną. Na koniec mogą wymienić zdobyte punkty na nagrody. Dzieci mogą wybierać między innymi spośród zabawek, kredek, temperówek, pisaków, farb, kredy, układanek, książek, kolorowanek, maskotek, naklejek, gum do żucia, podstawek pod kubki, spinek lub gumek do włosów.

Projekt realizujemy od 2012 roku. Za nami już przeszło czterdzieści spotkań.