Wsparcie dla hospicjum dla zwierząt

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie "W ogrodzie Viadrusa"
Data zakończenia:
18.02.2021
49-340

Naszym celem jest zebranie środków, które zostaną przeznaczone na leki zwierząt przebywających w naszym hospicjum. Psy i koty, którymi się opiekujemy, to stare, schorowane zwierzęta, często wyrwane z piekła, z licznymi niedomaganiami i poważnymi schorzeniami. Nie możemy pochwalić się szczęśliwymi adopcjami, gdyż nasze zwierzaki zostają z nami do końca swych dni. Jest to ich ostatnia przystań, ostatnie miejsce, którego obraz zabierają ze sobą w ostatnią podróż.

Pomocą zwierzętom zajmujemy się od wielu lat, ale nasze stowarzyszenie powstało w styczniu 2018 roku. Od tego czasu prowadzimy psie i kocie hospicjum. Nasze zwierzęta trafiają do nas wyrwane ze schronisk owianych złą sławą, czasami wprost z interwencji, lub po prostu zwykłym zrządzeniem losu stają na naszej drodze i już zostają (jak np. Leoś).  Zwierzęta, którymi się opiekujemy to psi i koci seniorzy, którym życie nie żałowało nieszczęść i chorób. Na stałe przyjmują szereg leków i suplementów m.in. insulina, karsivan, synoqiun/sizarol, forthyron czy thiafeline, a także witaminy. Z uwagi na różne niedomagania, muszą otrzymywać karmę dedykowaną dla zwierząt o określonych problemach zdrowotnych.  Nasza działalność, to codzienna żmudna praca. Czujemy radość, gdy zwierzaki dochodzą do siebie, zaczynają ufać człowiekowi, okazują nam miłość i przywiązanie. Smucimy się, gdy chorują czy odchodzą. W tym wszystkim nie możemy pochwalić się szczęśliwymi adopcjami, bo nasze zwierzęta zostają z nami do końca swych dni. Czasem są to tygodnie, czasem miesiące, a czasem tylko kilka dni. Bez względu na to ile czasu z nami spędzą, robimy wszystko, aby były szczęśliwe i aby komfort ich życia zwiększać do maksimum. Do tego wszystkiego niezbędne są jednak pieniądze. I po to jest ta zbiórka ;-). P.S. Na zdjęciach prezentujemy tylko część zwierząt, które mieszkały w naszym "viadrusowym ogrodzie".  Efekt prezentowany na zdjęciach to efekt wielu tygodni czy miesięcy walki o nasze zwierzaki. Gdy do nas trafiają nie wyglądają tak jak na zdjęciach. To często zapchlone, łyse, chude go granic wycieńczenia nieszczęścia. U nas pięknieją i zdrowieją, czasami jednak jest to niemożliwe. Wówczas po prostu mają szansę odejść z godnością.


Aktualizacja

Celina Szymik Data aktualizacji: 11.02.2021

Drodzy Darczyńcy. Powoli nasza zbiórka "Wsparcie dla hospicjum dla zwierząt" dobiega końca. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli lub nie mogąc inaczej pomóc, udostępnili naszą kampanię. Zapraszamy do śledzenia losów naszych czworonożnych przyjaciół na naszym profilu na fb https://www.facebook.com/WOgrodzieViadrusa. Z viadrusowymi pozdrowieniami. Celina i Michał.