Unicef Polska; Zamieniamy ubrania na żywność dla dzieci w Nigrze.

Prowadzona przez Organizację:
UNICEF Polska
Data zakończenia:
31.05.2020
Warszawa

Omara ma 8 miesięcy, ale już wie, co to znaczy głód.

Jej duże oczy zdradzają ból, którego my prawdopodobnie nigdy nie doświadczymy. Dziewczynka urodziła się w Nigrze. Przyszła na świat z niską masą urodzeniową, a jej mama niestety nie mogła karmić piersią. Omara traciła na wadze, dostała gorączki oraz biegunki i jej stan pogarszał się z dnia na dzień. Kiedy dziewczynka trafiła do ośrodka intensywnego leczenia niedożywienia wspieranego przez UNICEF, ważyła zaledwie 3,4 kg! Teraz Omara jest pod opieką lekarzy i personelu medycznego, który robi wszystko, aby uratować jej zdrowie i życie.

W Nigrze dzieci takich jak Omara jest ponad 380 tysięcy. Wiele z nich jest na granicy życia i śmierci. Cierpienie, z którym muszą się mierzyć jest niewyobrażalne. Sytuacja najmłodszych w tym kraju jest dramatyczna. Z powodu braku środków, 60% dzieci cierpiących na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia w Nigrze nie otrzymało jeszcze w tym roku pomocy. Przekaż darowiznę i uratuj jedno z nich!

Dzięki Twojemu wsparciu podamy niedożywionemu dziecku żywność terapeutyczną z orzeszków ziemnych, którą UNICEF od lat z powodzeniem stosuje w leczeniu niedożywienia. Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia mały pacjent przybrał na wadze kilogram, a jego organizm otrzymał niezbędne do rozwoju składniki. Koszt miesięcznej terapii leczenia niedożywienia to zaledwie 122 zł.

UNICEF jest główną organizacją, która udziela pomocy niedożywionym dzieciom w Nigrze. Dziękujemy za każdą darowiznę! Dla umierającego z głodu dziecka w Nigrze to kwestia życia lub śmierci.

Albo my, albo nikt!

Szczegółowy opis kampanii.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prosba-do-czarownika/rssmmm7