KAMPANIA STATUTOWA: Cele statutowe Fundacji Częstochowskie Anioły

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Częstochowskie Anioły
Częstochowa

Jesteśmy Aniołami, które kochają pomagać. Pojawiamy się zawsze tam gdzie pomoc jest potrzebna. Zapraszamy do naszej Anielskiej Paczki. Nie mamy schematu działania. Czasem są to akcje, których zrealizowanie trwa miesiącami a są akcje spontaniczne które rodzą się w momencie gdy dowiadujemy się o osobie w potrzebie.

Nazywam się Beata Kulczyńska i po prawie 10 latach pomagania, po namowach znajomych założyłam własną Fundację Częstochowskie Anioły :-)

Przez te lata organizowałam różne akcje pomocy jako osoba prywatna, potem założyłam nieformalną grupę Aniołów-> o tym jak się zaczęło możecie przeczytać w jednym z artykułów klikając w ten tekst
I już na samym początku zaoferowaliśmy swoją pomoc 
Pomysł pomocy na szerszą skalę i nazwy rodzącej się Fundacji zrodził się, gdy za pierwszym razem wśród znajomych postanowiliśmy rozweselić Dzieci z Oddziału Onkologicznego w Lublinie, przywożąc Im busa wypełnionego zabawkami i rzeczami do wyrobów plastycznych. Wydarzenie pod nazwą: Częstochowa Aniołów 

Dostaliśmy również piekne podziękowania jako Częstochowskie Aniołki :-) Rozpisały się o nas media:
czestochowskie24
fotoczewa fotoczewa fotoczewa
gazeta wyborcza
radio fiat 
trybuna częstochowska
Po akcji naładowani dobrą energią po wizycie w Lublinie i spotkaniu z Dzieciakami zrodził się pomysł na akcję dla Dzieci, które przebywają pod opieką Hospicjum w Częstochowie.
6 grudnia pojechaliśmy również wypełnionym po brzegi zabawkami i środkami do pielęgnacji busem.


Wydarzenie pod nazwą:  Częstochowskie Anioły dla Dzieci z Hospicjum w Częstochowie i równiez w tej akcji mogliśmy liczyć na media:
gazeta wyborcza
Kolejną akcją w której pomagamy to akcja dla Dzieci niewidomych i słabowidzących, zbieramy głównie plastelinę. Wydarzenie pod nazwą: Częstochowskie Anioły dla Dzieci niewidomych Włączyliśmy się również w pomoc dla zwierząt które przebywają w schronisku w Częstochowie. Tutaj wraz ze Stowarzyszeniem Wieczny Raków zbieraliśmy jedzenie, koce, słomę, zabawki. Częstochowskie Anioły&Wieczny Raków
Ogólnopolska akcja "z miłości do włosów" objęła 73 miasta w całej Polsce. Taki plakat wędrował po całej Polsce promując naszą akcję "z miłości do włosów" :-) 

17 lutego ścinaliśmy włosy dla Stowarzyszenia mówimy NIEBORAKOWI w najlepszych salonach fryzjerskich dla Dzieci zmagającymi się z nowotworami oraz łysieniem plackowatym. Z włosów tych zostały wykonane peruki i podarowane całkowicie za darmo Dzieciakom :-)
W tym przypadku media w całej Polsce rozpisały się o akcji, i do dnia dzisiejszego kontaktują się z pytaniem czy akcja będzie powtarzana cyklicznie.
gazeta wyborcza
gazeta wyborcza
czestochowskie24 czestochowskie24
aktywna częstochowa
radio jura radio jura.radio jura.radio jura
TELEEXPRESS TVP
TVP INFO
radio jura
czestochowa.nasze.miasto
małopolska online
rzeszów RADIO ESKA
czestochowa.dlawas
gorzow24
gazeta biłgoraj
TELEWIZJA KRAKÓW
nto
gdańsk strefa
krakow.pl
TELEWIZJA KRAKÓW
GAZETA KRAKOWSKA
BIAŁYSTOK
WAŁBRZYCH
GLIWICE
GORZÓW WIELKOPOLSKI
wczestochowie
gorzow.pl
lubuskie Urząd Miasta
zambrowiacy
warszawa naszemiasto
goniec małopolski
radio fiat
Radio ESKA
GDAŃSK TVP
KURIER LUBELSKI
KATOWICE TVP
Aktorzy serialu "Pierwsza miłość" również włączyli się do akcji :)
onet
rynek zdrowiaW grudniu 2017 roku odwiedziliśmy również Dzieci przebywające w Częstochowskich szpitalach w okresie Mikołaja :)
Częstochowskie Anioły Mikołajkowo dla Dzieci
gazeta wyborcza
radio jura
gazeta wyborczaOrganizujemy również spontaniczne akcje jak np Częstochowskie Anioły Wigilijnie dla osób samotnych których poznałam podczas akcji "Paczka dla Bohatera" którą Koordynowałam w Częstochowie i o której również napiszę. Dzięki tej spontanicznej akcji odwiedziłam w Wigilię naszych wspaniałych Kombatantów, wyściskaliśmy się i złożyliśmy sobie życzenia :-)
gazeta wyborcza
Z Kombatantami pozostajemy w ciągłym kontakcie i zawsze służymy pomocą. Tak jak np. pomoc w wyprawieniu 80 urodzin Pani Agaty. Szybki post o pomoc w zakupie środków czystości do posprzątania i udekorowania domu na urodziny oraz prośba o żywność została szybko zrealizowana :-) 

Przebrani za bajkowe postacie Wolontariusze Fundacji Częstochowskie Anioły odwiedziliśy Dzieciaki w Szpitalu z maskotkami uszytymy przez dziewczyny z grupy "Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych" Radości, pisków i uśmiechów nie było końca :-) Najlepiej pokazują to zdjęcia 
To tylko nieliczne przytulanki, które dziewczyny z grupy u szyły i  podarowały dla Dzieciaków

W spisku z Pielęgniarkami i Lekarzami wyszliśmy przed szpital i machaliśmy do Dzieci, które miały wypatrywać jakiejś niespodzianki przez okna :) a potem już w szpitalu było wiele radości :-) 


Przed założeniem Fundacji Koordynowałam jako osoba prywatna akcję w Częstochowie pod nazwą "Paczka dla Bohatera" Obdarowywaliśmy w okresie Świątecznym naszych Częstochowskich Kombatantów. 

Aktualną akcję która w grudniu będzie miała swój finał jest NIE nowowtworom u Częstochowskich Dzieci Zaprosiłam do Częstochowy Ambulans Fundacja Ronalda McDonalda, który wykonuje takie badania właśnie bezpłatnie. Ambulans stanie w centrum miasta i przebada około 130 Częstochowskich maluchów.( od 9miesiąca do 6 roku życia) Badania polegają na USG u dziewczynki: tarczyca, węzły chłonne i narządy wewnętrzne jamy brzusznej, u chłopca zakres jak wyżej + moszna. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności porady lekarskie. BADANIA SĄ BEZPŁATNE jednak opłacenie ich jest po naszej stronie. Koszt dwudniowych badań to 10 tysięcy złotych. Wesprzeć nas można poprzez wpłatę darowizny na nasze Fundacyjne konto bankowe
Fundacja Częstochowskie Anioły
nr konta 87 1600 1462 1816 9277 4000 0001 
BGŻ BNP PARIBAS