Pomoc zwierzętom wszystkich gatunków

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ
Data zakończenia:
20.04.2019
Wrocław

Jesteśmy wrocławską organizacją opartą na wolontariacie, która od prawie 10 lat pomaga ratować zwierzęta z Dolnego Śląska, a czasem też z dalszych zakątków Polski. Psy czy koty, świnki morskie czy króliki, a może jeże, zające i lisy? A oprócz tego gołębie, jaskółki czy łabędzie. Pomagamy wszystkim! A teraz Ty możesz stać się częścią tego! Każde 5 zł to puszka porządnej karmy!

Jak działamy?

Interweniujemy, ratujemy, leczymy, otaczamy opieką, znajdujemy dom lub wypuszczamy na wolność. Jako jedna z niewielu organizacji niesiemy pomoc przez całą dobę.

Jesteśmy wolontariuszami, ale wśród nas znajdziecie m.in. wykwalifikowanych inspektorów ochrony zwierząt oraz techników weterynarii. Pomoc zwierzętom to dla nas nie praca, a pasja - większość osób działających z nami to wolontariusze, którzy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia za działanie na rzecz zwierząt. 

Dla kogo to wszystko?

Pod naszymi skrzydłami znaleźli się pies Fazi uratowany z pożaru, kotka Smółka wyłowiona ze smoły, jeż Henryk, który uderzony kołami samochodu miał problemy z oddychaniem, mały jenotek w stanie hipotermii znaleziony w rowie, osierocony lis Tomek z padaczką, bezdomny pies Blaszka ze złamanym kręgosłupem po wypadku (właśnie walczymy o jego sprawność!), schorowany fretek Kacper, który przyjechał z Wałbrzycha do Kamiennej Góry pod pokrywą silnika, a nawet zziębnięta wydra, która zawędrowała do ciepłego mieszkania prowadzona przez psa... Tysiące niezwykłych historii, wiele wygranych walk o jeżowe, psie, kocie, ptasie, królicze, jenotowe, bobrze, sarnie życie. 

Blaszka
Cudem uratowany kundelek Blaszka podczas rehabilitacji. Dzielny chłopak!
Odkarmiamy - wypuszczamy! 
pustułka ekostraz
Pustułka ratowana... i uratowana.
jeż ekostraż
Pomagamy złapać oddech.
Pogryziony szczeniaczek Gabryś w inkubatorze. Było z nim kiepsko... Ale przeżył!
lis ekostraż
Lis Tomek. Jego mama utonęła w Odrze.
kotka smolka ekostraz
Kotka Smółka była cała oblepiona smołą...
kot ekostraż
… ale przeżyła!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako jedna z niewielu organizacji działających w regionie zajmujemy się też potrzebującymi zwierzętami dzikimi i wolnobytującymi. Nie dzielimy zwierząt na lepsze i gorsze - tak, "brzydkie" szczury i nietoperze też znajdą u nas pomoc! ;)

Od 2010 roku udzieliliśmy pomocy ponad 4500 zwierzętom.

Oznacza to, że każdego roku ratujemy SETKI futrzaków, jeży i ptaków.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie naszych kochanych, wrażliwych na krzywdę zwierząt darczyńców. Pomóż nam ratować zwierzęta - dołącz do stada pomocy!