Dofinansowanie do kolonii integracyjnej - lato 2019- dla dzieci niepełnosprawnych

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci
Data zakończenia:
31.08.2019
Krosno

Celem naszej kampanii jest dofinansowanie pobytu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie na kolonii integracyjnej organizowanej przez naszą fundację latem 2019. Często ogromną przeszkodą w wypoczynku dzieci są niestety finanse...Po zapewnieniu codziennych potrzeb dzieci - leków, środków pielęgnacyjnych, terapii, rehabilitacji- rodziców zwyczajnie na taki wydatek nie stać. Chcemy umożliwić dzieciom, których sytuacja finansowa rodziny nie pozwala na taki wyjazd, radosny i beztroski letni wypoczynek na kolonii.

Nasza kolonia to kolonią integracyjna, w której wezmą udział zarówno dzieci zdrowe w wieku od 9 – 14 lat oraz dzieci niepełnosprawne intelektualnie od 10 roku życia. Celem kolonii jest ośmielenie dzieci niepełnosprawnych do kontaktów z dziećmi zdrowymi, ale również by dzieci zdrowe pozbyły się społecznych zahamowań związanych z przebywaniem, zabawą, rozmowami z dziećmi niepełnosprawnymi.

Program kolonii chcemy rozszerzyc o  zajęcia z hipoterapii, z dogoterapii, oraz codzienne zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych, zajęcia na basenie, ściance wspinaczkowej, śpiew,  karaoke czy tańce podczas Balu.