Pakiet na dzień dobry :)

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja"
Data zakończenia:
31.12.2018
Łódź

Przekazanie Pakietu na Dzień dobry każdej kobiecie, która pojawi się w Domu Samotnej Matki da jej poczucie bezpieczeństwa, godności i niezależności. Właśnie takie wartości chcemy umacniać w naszych kobietach, które uciekają przed przemocą domową bądź znajdują się w innej, trudnej sytuacji życiowej.

Pakiet na dzień dobry dla  kobiet pojawiających się w Domu Samotnej Matki: 60 mam x 350 zł koszt pakietu = 21 000 zł

Co roku do Domu Samotnej Matki w Łodzi puka ok. 60 kobiet szukających schronienia. Są w ciąży albo z dzieckiem na ręku. Mają ze sobą czasem walizkę, czasem torby z supermarketu wypełnione rzeczami dla dzieci, ale równie często nie mają nic. Czasem do przyjścia do nas przygotowywały się długo, a czasem decyzja została podjęta nagle, w ułamku sekundy, kiedy postawiły granicę - nie chcą już dłużej żyć jak do tej pory. W swoich skromnych pakunkach nie mają wiele i brakuje im podstawowych rzeczy, które pozwoliłyby dobrze odnaleźć się w Domu, dlatego chcemy każdej kobiecie, która trafia do nas wręczyć „Pakiet na dzień dobry”. Będzie on zawierał ręcznik, piżamę, szlafrok, kapcie, skarpety, koc, pościel, ścierkę kuchenną, szczoteczkę i pastę do zębów, gąbkę, żel pod prysznic, szampon, komplet sztućców, kubek, itp. Koszt takiego pakietu to ok. 350 zł. Zależy nam, aby zebrać zakładaną kwotę to tego końca roku, aby każda z mam, która pojawi się w nowym roku otrzymała taki pakiet.

Dom Samotnej Matki im Stanisławy Leszczyńskiej działa w Łodzi od 26 lat. Prowadzony jest przez Siostry Antonianki, a stale wspierany jest przez Fundację Służby Rodzinie "Nadzieja" przy pomocy Darczyńców. Przez okres swojego funkcjonowanie Dom pomógł 1300 mamom i 2500 dzieciom. Nasze Podopieczne to kobiety dotknięte przemocą bądź znajdujące się w innej trudnej sytuacji.