Logo

Okuliści dla Afryki

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja "Okuliści dla Afryki"
Bielsko-Biała

Naszą misją jest niesienie pomocy medycznej w krajach Afryki. Każda złotówka przeznaczona dla naszych pacjentów to może być kropla leku, sprzęt medyczny, czesne na studia czy soczewka, która przywróci wzrok osobie oślepionej przez zaćmę.

Leczyliśmy już w Kamerunie, Namibii, Tanzanii, Ghanie, Ugandzie, Kenii i na Madagaskarze. Z pasją od 10 lat organizujemy misje, mające na celu badanie wzroku, dobór okularów i leczenie chorób okulistycznych zarówno dorosłych jak i dzieci. Staramy się kompleksowo rozwijać lokalne społeczności nie tylko poprzez doraźną pomoc, ale również szkolenia medyczne, umacnianie telemedycyny, która umożliwia kontakt ze specjalistami w Polsce, finansowanie studiów czy badania przesiewowe w szkołach. Opiekujemy się naszymi pacjentami kompleksowo - dbając o całą strukturę opieki.
 
Dzięki środkom z Polskiej Pomocy Rozwojowej powstała Klinika Okulistyczno-Dentystyczna "Tazama na Tabasamu" w Tanzanii, wybudowana przez Fundację Kiabakari przy naszych zaangażowaniu, w której rusza projekt operacji zaćm od jesieni 2022. Za rogiem czai się też zimowa misja do Kamerunu, a po niej wiele więcej - niedługo dobijemy do trzydziestego projektu, a Fundacja rozwija się tak prężnie, że wydaje się iż to dopiero początek.
 
Ucieszymy się ogromnie z Waszych darowizn - nasza pomoc wprowadza realne zmiany na lepsze, a najpiękniejszą rekompensatą jest uśmiech wyleczonej osoby, która widzi świat na nowo.