Razem z Ukrainą

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zbieramy Razem
Data zakończenia:
04.06.2022
Gdynia

W geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, Fundacja Zbieramy Razem uruchomiła zbiórkę pieniędzy.

24 lutego 2022 r. Władimir Putin rozpoczął wojnę w Ukrainie. Wiele miast i obiektów zostało zbombardowanych przez rosyjskie wojska, które przekroczyły granicę Ukrainy. Stolicę i inne miasta opuszczają przerażeni obywatele. Wciąż jest jeszcze czas na dobrą wolę, jest jeszcze czas na negocjacje, wciąż jest miejsce na mądrość, która zapobiegnie dominacji interesów partykularnych, ochroni słuszne aspiracje wszystkich i uchroni świat przed szaleństwem i okrucieństwem wojny.

W geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, Fundacja Zbieramy Razem uruchomiła zbiórkę pieniędzy.

 

Jesteśmy w przededniu wielkiej katastrofy humanitarnej. Z objętej wojną ukrainy uciekają w kierunku do Polski całe rodziny uchodźców. Uciekają w przerażeniu po to by chronić życie i zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Ojcowie , synowie, bracia wracają by walczyć w obronie swojej ojczyzny, zostawiają swoje rodziny. W geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, Fundacja Zbieramy Razem uruchomiła zbiórkę pieniędzy, Pomóżmy im.

Drodzy Darczyńcy informujemy, iż z zebranych środków Fundacja bezpośrednio wsparła potrzebujące rodziny z Ukrainy które uciekły od okropieństw wojny.

Okrucieństwo wojny najbardziej dotyka najmłodszych, które nie rozumieją sytuacji. Patrzą z przerażeniem na to co dzieje się wokół. To one są ofiarami wojny

Uciekając przed śmiercią znajdują się w obcym dla nich kraju, bez środków do życia. Razem możemy pomóc, zbierając na pomoc dla nich pieniądze. Przede wszystkim na zakup artykułów żywnościowych, higieny, ubrań, leków, zabawek czy też na pomoc w wynajęciu mieszkań. Razem sprawmy, że w dramacie wojny nie pozostali sami. Kiedyś my doświadczaliśmy pomocy, teraz czas, by dobrem podzielić się z Ukraińcami. Oni bardzo tego potrzebują!

 

Środki zostaną przekazane w 100% na tzw "Fundusz Solidarnościowy z Ukrainą"