GRUPA ANG WSPIERA DOM POKOJU

Kampania CSR
Data zakończenia:
01.07.2022
Uscie Gorlickie

Grupa ANG zaprasza ekspertki i ekspertów finansowo-ubezpieczeniowych do udziału w zbiórce ubrań, której celem jest wsparcie Fundacji Humanosh.

Planujesz w szafie wiosenne porządki? Masz ubrania, których nie nosisz a chcesz je przekazać potrzebującym? 

Weź udział w zbiórce ubrań na rzecz Fundacji Humanosh, która stworzyła Mirnyj Dom (Dom Pokoju).  Miejsce, które stanowi tymczasowe schronienie dla uciekających ze swojego kraju Białorusinów. W Domu Pokoju uchodźcy mogą zatrzymać się przez 3 miesiące. Fundacja Humanosh w ciągu kwartału pomoże im odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w tym znaleźć mieszkanie, uporać się z formalnościami, by mogli zostać w Polsce, a także udzieli wsparcia w znalezieniu pracy i nauce języka polskiego. Jeśli do Fundacji trafiają rodziny z dziećmi, otrzymują one pomoc w zapisaniu do przedszkola czy szkoły. Więcej informacji na temat fundacji znajduje się na stronie https://www.humanosh.org/, a o projekcie Domu Pokoju przeczytacie na https://mirnyjdom.pl/.

1 kg ubrań to 1 zł na Fundację
Jak mówi przysłowie: Kropla drąży skałę. Nawet niewielkie działania, gdy włączy się w nie grupa ludzi, mogą przynieść spektakularne efekty. Pomóż nam zebrać 100 000 kilogramów ubrań. Dołącz do akcji i przekaż ubrania, których nie nosisz.  

Dlaczego angażujemy się w pomoc Fundacji Humanosh?
Jednym z największych wyzwań współczesnego świata, poza zahamowaniem zmian klimatycznych i degradacji środowiska naturalnego, są teraz walka o prawa człowieka i pomoc uchodźcom. Uważamy, że naszą powinnością jest angażowanie się w projekty na rzecz dyskryminowanych i podejmowanie działań, by minimalizować wkluczenie społeczne. 

Dlatego też w pełni popieramy działania Fundacji Humanosh, która od 2005 roku upamiętniania i upowszechniania historię Sprawiedliwych wśród narodów świata oraz przełamuje bariery związane z uprzedzeniem rasowym, kulturowym czy religijnym.  
O naszym zaangażowaniu w pomoc innym przeczytacie w zakładce Dobroczynność na stronie Grupy ANG -  https://grupaang.pl/dobroczynnosc/