"Daj nam czas, daj nam życie…."

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Salemander
Data zakończenia:
31.08.2020
Wroclaw

Warsztaty dla DMD. Próbujemy zatrzymać i spowolnić chorobę - zatrzymać śmierć. Kupić bezcenny czas dla wspaniałych chłopaków. Zatrzymać łzy ich rodziców. Szkolić rehabilitantów do pracy z chłopcami z DMD, aby ich mięsnie pracowali dłużej i sprawniej. Aby mogli żyć razem z rówieśnikami, żyć w miarę komfortowo, na ile choroba pozwoli. Organizujemy 1-2 razy w roku cykliczne 3 dniowe warsztaty dla DMD (dla pacjentów i rodzin) we Wrocławiu, gdzie specjaliści od DMD konsultują pacjentów, przeprowadzamy wykłady, i wspieramy rodziców.

W Polsce do tej pory nie ma całościowego systemu wsparcia dla pacjentów z DMD i ich rodzin. Pacjenci i rodziny często musza sobie radzić sami, szukając specjalistów i pokonując setki kilometrów, żeby znaleźć pomoc. To miejsca w systemie wypełniają właśnie pojedyncze fundacje, które starają się dotrzeć do specjalistów i zgromadzić ich razem w rodzicami i pacjentami w jednym miejscu, żeby pomoc. Ta pomoc często jest widoczna właśnie w spowolnieniu choroby pacjenta i wsparcia dla jego rodziny. I taką funkcje właśnie pełni również nasza Fundacja Salemander. Udaje nam się od 7 lat realizować cel pomocy i wsparcia pacjentów i ich rodzinom. Szkolimy rehabilitantów, współpracujemy ze specjalistami, organizujemy warsztaty dla chorych i ich rodzin.

 

Taka jest właśnie nasza rola. Pomoc i wsparcie dla innych. Zbliżają się Warsztaty dla DMD 04/2020 i na ten cel zbieramy środki finansowe.

Jeżeli możesz pomoc – pomóż. Daj nam wsparcie w tej śmiertelnej chorobie, żeby zatrzymać czas.

Wbrew pozorom twoja pomoc ma wielkie znaczenie. Dla nas jesteś nieoceniony i potrzebny. Daj nam czas, daj nam życie….