Zbiórki CSR firmowe, szkolne i inne wieloosobowe należy zgłosić przed ich zainicjowaniem pod adresem admin@ubraniadooddania.pl

Zamieniamy ubrania w wodę!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Profeto.pl
Data zakończenia:
31.10.2019
Warszawa

Zamienialiśmy już makulaturę, elektrośmieci i starą biżuterię w wodę. Teraz przyszedł czas na ubrania. Dzięki waszej pomocy "zamienimy ubrania w wodę" - wybudujemy kolejną studnię w Czadzie.

Czad leżący w środkowej części Afryki należy do najbiedniejszych i najgorętszych krajów na świecie. Średnia temperatura tam, to 40 stopni Celsjusza. Mimo, że jest tam tak gorąco, to nie ma na terenie większości tego kraju spółek wodociągowych dostarczających wodę do picia lub kąpieli bezpośrednio do domów czy też sklepów z lodówkami zapewniającymi zimne napoje 24h. 

Tak wygląda sytuacja od strony geograficzno-społecznej w Czadzie. Jeśli spojrzymy na ten kraj w duchu wiary chrześcijańskiej, to bardzo ważną informacją jest ta, że Czad jest ostatnim krajem w Afryce, który usłyszał Ewangelię. Dobra Nowina o tym, że Jezus jest Zbawicielem świata dotarła tam dopiero ok. 50 lat temu. Kilka lat temu do grona misjonarzy w Czadzie dołączyli księża ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Misjonarze szybko dostrzegli, że jednym z największych problemów ich parafian jest brak dostępu do czystej wody. Jeśli ludzie nie mają dostępu do czystej wody, to piją cokolwiek czyli np. wodę czerpią z prowizorycznych studni - kilkumetrowych dołów, gdzie zbierają się wody gruntowe, wpada deszczówka, ale wpadają tam też np. odchody zwierzęce. Taka woda wygląda jak kawa z mlekiem, a w jej składzie są różne niebezpieczne dla życia ludzkiego bakterie. Czadyjczycy bardzo często chorują, ale jesli nie ma innego źródła, to trzeba coś pić...

Sercańscy misjonarze poprosili nas o pomoc w budowie studni głębinowych. W latach 2015-2018 r., dzięki projektowi Zbieramto.pl i wpłatom na konto przekazaliśmy pieniądze na 50 studni (ponad 500.000 zł). Dzięki zbiórce odzieży używanej chcemy zebrać pieniądze na kolejną! Pomożecie?

"Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" (Mt 10,42).

www.misjesercanow.pl, zbieramto.pl, fot. piotrskraba.pl

PS. UWAGA, UWAGA! Zbiórka na portalu jest kierowana do Darczyńców indywidualnych. Nie przyjmujemy wielkich darowizn zebranych np. przez parafie. 
PS 2. Jednorazowo kurier może odebrać 90 kg ubrań (18 worków x 5 kg). Jeśli więc ktoś ma do przekaznia np. 115 kg odzieży, to zalecamy rozłożyć darowiznę na dwie wysyłki.
PS 3. Nie wystrczy samo zgłoszenie chęci oddania ubrań przez portal. Aby procedura odbioru ubrań ruszyła należy jeszcze potwierdzić darowiznę poprzez kilknięcie w link przesłany na maila.
PS 4. W razie jakichkolwiek problemów z logistyką np. odebraniem odzieży (paczek) lub naliczeniem darowizny prosimy o kontakt z Panią Aleksandrą Zochniak: kurier@ubraniadooddania.pl. W przypadku odbioru paczki przez kuriera i braku naliczenia darowizny w ciągy 21 dni również należy skontakować się z Panią Olą :) - po podaniu numeru przesłyki darowizna zostanie naliczona automatycznie wg dekalrowanej wagi przekazanej odzieży.