Logo

Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zoo Wrocław Dodo
Kampania CSR
Data zakończenia:
23.10.2023
Wrocław

Pantera śnieżna, lori, pangoliny i inne ginące gatunki Azji potrzebują Waszej pomocy! Możecie wspomóc ich ochronę porządkując swoją szafę!

Drodzy Przyjaciele! 

Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!

Zachowaniu bioróżnorodności Azji zagraża kłusownictwo, ekspansja międzynarodowych koncernów wydobywczych, rolnych oraz odzieżowych. Negatywny wpływ rabunkowej gospodarki i rolnictwa na przyrodę oznacza również niebezpieczeństwo dla ubogich w większości społeczeństw tego kontynentu.

Każdy z nas, każdego dnia dokonując wyborów konsumenckich i korzystając świadomie i ekologicznie z zasobów Ziemi może pomóc ratować endemiczne gatunki Azji i jej bogatą kulturę. Ekologiczny tryb życia służy nie tylko naszemu zdrowiu, ale też zwierzętom w tak odległych miejscach na Ziemi!

Dołączcie do kampanii Fundacji Zoo Wrocław Dodo i uratujcie ginące gatunki zwierząt Azji. 100% zysku z akcji zostanie przekazane na projekty ochrony ginących gatunków zwierząt:

- panter śnieżnych, których zostało zaledwie 6300 w naturze i którym zmiany klimatyczne odbierają co roku kolejne rejony bytowania w najwyższych górach Azji. Dzięki organizacji Snow Leopard Trust udaje się zapobiegać wypasowi zwierząt gospodarskich w coraz wyższych partiach gór, jednocześnie zapewniając lokalnym społecznościom zatrudnienie przy wyrobie ekologicznych produktów z wełny owczej oraz dostęp do edukacji. Pomóżmy w zakupie fotopułapek, które są konieczne do dalszego monitorowania i badania panter śnieżnych w Himalajach www.fundacjadodo.pl/projekt/pantera-sniezna-ochrona/

 - świń wisajskich i jeleni Alfreda występujących jedynie na Filipinach, gdzie wspieramy projekt Talarak, chroniący zwierzęta zagrożone przez utratę naturalnych siedlisk i kłusownictwo. Talarak prowadzi hodowlę i reintrodukcję tych gatunków. Fundusze pozyskane w kampanii "Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!" wesprą właśnie te działania. www.fundacjadodo.pl/projekt/swinia-wisajska/ 

 - pangolinów, które są najczęściej przemycanymi zwierzętami na świecie, padają ofiarą zabobonów pseudomedycyny chińskiej. Dzięki wsparciu fundacji takich jak Free the Bears i Save Vietnam’s Wildlife w Laosie i Wietnamie udaje się uratować z rąk przemytników i przywrócić do natury tysiące konfiskowanych bezbronnych zwierząt. www.fundacjadodo.pl/projekt/ratowanie-konfiskowanych-pangolinow/

 - nosorożców indyjskich i świneczek karłowatych występujących w Parku Narodowym Manas, gdzie wspieramy rewitalizację roślinności trawiastej – naturalnego ekosystemu tych endemicznych gatunków Assamu. Wesprzyj z nami projekt odtwarzania środowiska dla nosorożców i świneczek, a także towarzyszącej im fauny. www.fundacjadodo.pl/projekt/nosorozec-indyjski-manas/

Pomóż nam ratować ginące gatunki zwierząt w Azji.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w kampanię możemy mieć wpływ na ochronę niezwykłych gatunków zwierząt. Fundacja Zoo Wrocław Dodo powstała w 2016 roku, a jej podstawową misją jest wspieranie ochrony gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie w środowiskach ich naturalnego występowania - in situ. Fundacja działa pro bono. Wszystkie zebrane środki przekazuje bezpośrednio do miejsc, gdzie niesiona jest realna pomoc zwierzętom. Działania ekologiczne, w tym wdrożenie strategii na rzecz zrównoważonych wyrobów o obiegu zamkniętym, nie są obojętne fundacji. Budowanie postaw odpowiedzialnego wpływu na Ziemię, na naturalne środowisko są celem działania fundacji.

Zastanawiając się nad sposobem pozbycia się niepotrzebnych ubrań, zdecyduj się na wsparcie naszej kampanii "Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!" Każdy 1 kilogram jest naprawdę ważny. Pantery śnieżne, pangoliny, nosorożce indyjskie czekają

Pakowanie: 

 • Przygotuj karton, którego rozmiar zbliżony jest do wielkości walizki podręcznej.
 • Maksymalny rozmiar paczki wynosi 180 cm dla sumy wszystkich trzech wymiarów: szerokości, wysokości i głębokości, a najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm.  
 • Przygotowane rzeczy poskładaj, ciasno umieść w kartonie i dokładnie go zaklej.
 • Paczka musi mieć minimum 10 kg, a maksymalnie 30 kg.
 • Zamów bezpłatnego kuriera klikając w guzik POMAGAM w naszej kampanii "Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!"
 • Podaj adres i termin odbioru zapakowanych kartonów. Nie musisz drukować listów przewozowych - kurier przyjedzie razem z nimi.

Możesz oddać:

 •  wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;
 •  buty połączone w pary;
 •  akcesoria: np. torebki, plecaki;
 •  dodatki: np. czapki, szaliki;
 •  tekstylia domowe, np: koce, pościel (biżuterię, bieliznę, zabawki)

ale pamiętaj, że przyjmowane są rzeczy:

 •  nowe i używane,
 •  nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu,
 •  bez dziur,
 •  bez plam,
 •  czyste.

 

Bardzo Ci dziękujemy za włączenie się w naszą kampanię “Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!”