#interriskdladzieci - Uczymy potrzebujące dzieci programowania, pomagamy w szybkim usamodzielnieniu się i wejściu w dorosłość.

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Sarigato
Data zakończenia:
28.12.2020
Kraków

Uczymy dzieci z potrzebujących rodzin programowania i robotyki. Dzięki tym umiejętnościom bez problemu i szybko znajdą dobrze płatną pracę. A to da już im pewny start w przyszłość i pozwoli się usamodzielnić.

Według raportu opublikowanego przez NIK, aż 82% wychowanków domów dziecka nie potrafi się usamodzielnić w chwili ukończenia 18. roku życia. Młodzi ludzie nie umieją znaleźć pracy, co powoduje, że korzystają z dostępnych form pomocy społecznej i wracają do patologicznych środowisk.

Postanowiliśmy przerwać to błędne koło i pomóc dzieciom zdobyć kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy, a zarazem dobrze płatne. Kolejny raport (Sedlak & Sedlak dla branży IT 2017) podaje, że średnie zarobki pracowników branży IT i programistów znacznie przekraczają średnie krajowe wynagrodzenia i mogą sięgać nawet 13 tys miesięcznie.

Każde dziecko obejmujemy indywidualnym programem rozwoju. Zapewniamy opiekę korepetytorów i mentorów oraz prowadzimy zajęcia programowania, robotyki, kursy rozwijające zainteresowania oraz pasje. Dodatkowo organizujemy eventy, pokazujące jak w praktyce wygląda praca w branży IT.

Głęboko wierzymy że nasze działanie ma sens, bo daje dzieciom możliwości na szybkie usamodzielnienie się i wyjście z problematycznego środowiska.

 

W roku szkolnym 2017/2018 zapewniliśmy naukę dla 72 dzieci. Właśnie rusza nowy semestr a za cel wzięliśmy sobie podwojenie tej liczby. Potrzebujemy środków między innymi na sprzęt, sale, nauczycieli, transport i materiały marketingowe. Bardzo mocno współpracujemy z wolontariuszami, ale jestesmy świadomi, że by zapewnić dzieciom wysoką jakość nauki trzeba także zainwestować.

Oddalibyście swoje ubrania na pomoc w usamodzielnieniu się poprzez naukę programowania i robotyki?