Dramatyczny krzyk Dominika o pomoc

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zbieramy Razem
Data zakończenia:
31.10.2021
Gdynia

Skromnie żyjący rodzice z niecierpliwością oczekiwali narodzin ich pierwszego dziecka. Jeśli mieli jakieś obawy, to jedynie te, jak sobie poradzą w sytuacji przyjścia dziecka na świat w trudnym czasie pandemii. Pani Izabela w wyniku standardowych badań prenatalnych uzyskała potwierdzenie, że urodzi zdrową dziewczynkę. 13 lipca 2020 roku nastąpił szok i niedowierzanie. Kobieta urodziła nie córeczkę, a synka i do tego strasznie niepełnosprawnego. Zdiagnozowano u noworodka bardzo rzadkie schorzenie genetyczne o nazwie Hemimelia Promieniowa.

Dominik, mały dzielny wojownik, ma rzadkie schorzenie genetyczne o nazwie Hemimelia PromieniowaRączki i nóżki malucha nie rozwinęły się w okresie płodowym. U rączek wystąpił brak kości promieniowych, a w nóżkach wystąpiła wada stópek, która została już skorygowana. W tej chwili Dominik, bo tak ma na imię, używa specjalnych malutkich ortez do ich stabilizacji. Dziecko wymaga natychmiastowego leczenia operacyjnego. Chodzi o naprostowywanie i naciąganie nadgarstka oraz przedramienia. Operacja chirurgiczna ma spowodować przesunięcie nadgarstka w stronę promieniową, do stabilizacji użyte zostaną druty  Kirschnera lub pręty Steinmanna. Kolejnym etapem leczenia będzie osteotomia (przecięcie) kości łokciowej. Konieczna będzie także rekonstrukcja ułożenia kciuka. 

Rodzice Dominika mają już umówioną wizytę konsultacyjną u specjalisty, ponoszą koszty dojazdów i rehabilitacji. Już wiedzą, że koszt operacji wyniesie 350 tys. zł. Dlatego zwrócili się do Fundacji Zbieramy Razem o pomoc finansową. Sami nie mają żadnych szans udźwignięcia takiego ciężaru finansowego. A jak każdym rodzicom, także im zależy na zdrowiu swojego kochanego dziecka.  

Nie ma nic piękniejszego w życiu, jak pomóc komuś, kto znalazł się w nieszczęściu. Dobro zawsze przecież do nas powraca. Dlatego jesteśmy przekonani, że wszyscy ludzie dobrej woli, o gorących i wrażliwych sercach nie pozostawią rodziców Dominika samych sobie z tym problemem. Prosimy o wsparcie nas, naszej zbiórki, aby Dominik mógł przejsć operację. Chcemy, żeby chłopiec był samodzielny i uzyskał manualną sprawność. Z pewnością malec wszystkim odwdzięczy się swoim szczerym uśmiechem. 

Do tej pory dzięki Wam, ludziom, którzy przekazali swoje ubrania do oddania, zyskaliśmy ok. 300 zł. Niektórzy powiedzą, że to mało a my dziękujemy za wybór naszej kampanii!!  Wiemy, że jestesmy coraz bliżej celu !