PIESKIE ŻYCIE

Prowadzona przez Organizację:
FUNDACJA TYMMMCZASY
Data zakończenia:
31.12.2021
WARSZAWA

WSPARCIE FUNDACJI W UTRZYMANIU PSÓW MAŁOADOCYJNYCH I NA "DOŻYWOTNIM TYMCZASIE"

Pod naszą opieką przebywają również psy, które albo długo czekają na dom stały albo pozostają na dożywotnim utrzymaniu Fundacji. Są to w większości psy starsze, chorowite, lękowe lub bardzo nieatrakcyjne z wyglądu. Stałą tyMMMczasowiczką jest NIUNIA – 12 letnia sunia, która trafiła do nas w kwietniu 2019 r. Pozostałymi „wiecznymi tyMMMczasami” są 2 starsze psy wyciągnięte od osoby, która pomyliła pomoc ze zbieractwem oraz NALA sunia-uciekinierka, która musiała zamieszkać w płatnym hoteliku i której ucieczka przyniosła nam w gratisie 7 szczeniaków. Cała czwórka generuje ok. 2200 zł kosztów miesięcznie.

 

NIUNIA

Została znaleziona tuż przed Wielkanocą 2019 r. z guzem w okolicach sutka. Guz został usunięty. Przerzutów nie było, ale musieliśmy zrobić również porządek z zębami. NIUNIA to ok. 12-letnia sunia prawie bez zębów. Troszkę słabiej słyszy, ma śmiesznie zawiniętą wargę, krótkie łapki i szczątkowy ogonek. Wygląda jak serdelek.

 

 

TOPCIA

TOPCIA ma około 5 lat i sporą nadwagę - dzielnie pracuje nad tym, żeby zgubić zbędne kilogramy. Poza tym to pies ideał. Spokojna, zrównoważona, lubi głaskanie, pięknie dogaduje się z innymi psami. Mieszkała kiedyś z kotami.

Zabrana od osoby, która pomyliła pomoc zwierzętom ze zbieractwem.

 

LORD

LORD to pies w typie labradora w wieku 6 - 7 lat. Podchodzi z dystansem do wszystkiego i wszystkich. Jedyne co go pobudza to jedzenie i stąd spora nadwaga. LORD waży 50 kg i jest to z 10 kg za dużo. Jest łagodny i spokojny ale już długo czeka na propozycję domu stałego.

Zabrany od starszej pani, która zagubiła się w pomaganiu zwierzętom.

 

NALA

Sunia-uciekinierka znaleziona na Podlasiu, przeniesiona do domu tymczasowego w Warszawie. Uciekła swojej opiekunce dzień później tj. w kwietniu. Znaleziona pod Warszawą w grudniu z 7 szczeniaków – wyłapana przez TROP. Jest lękowa, skoncentrowana tylko na tym żeby znowu uciec.  Obecnie zamieszkuje w płatnym hoteliku pod Warszawą.

 


Aktualizacja

MONIKA ŻEWŁAKOW Data aktualizacji: 02.04.2021

HURRA! LORD i TOPCIA po długim tyMMMczasie znaleźli swojego człowieka i zamieszkali we własnych domach. Teraz długodystancowcami stali się: AFONIA, MOLA, ABI. AFONIA Sunia właścicielska, która zasłużyła jedynie na miejsce na wycieraczce pod drzwiami swojego Pana nawet w największe mrozy. Została przez nas zabrana z Podlasia do Warszawy. Bardzo powoli zaczyna przekonywać się, że człowiek nie jest zły. MOLA Starsza sunia bardzo długo mieszkająca u osoby, która pomyliła zbieractwo z pomaganiem. Jest mocno lękowa i trochę agresywna. Mieszka w płatnym hoteliku. ABI Wystraszone psie dziecko. Nie dotykaj, nie podchodź. Po miesiącu pracy nie kłapie zębami, ale też jeszcze nie kocha człowieka. Przebywa w hoteliku z behawiorystą.