Wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Chorych Mężczyzn w Warszawie

Prowadzona przez Organizację:
Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża
Data zakończenia:
01.12.2020
Warszawa

Stowarzyszenie Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie w prowadzeniu Schroniska z Usługami Opiekuńczymi dla Chorych Bezdomnych Mężczyzn w Warszawie przy ul. Dojazdowej 3.

Stowarzyszenie Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie w prowadzeniu Schroniska z Usługami Opiekuńczymi dla Chorych Bezdomnych Mężczyzn w Warszawie przy ul. Dojazdowej 3. Placówka zapewnia: całodobowe schronienie z wyżywieniem oraz wsparcie: księdza kapelana, psychologa, pracownika socjalnego, terapeuty uzależnień, lekarzy, pielęgniarkę, rehabilitanta, opiekunów chorych, kucharza i pracowników ochrony.

Schronisko posiada 52 miejsca.Większość naszych podopiecznych to osoby niepełnosprawne, osoby zmagające się z chorobą nowotworową, osoby po udarach, wylewach bądź zawałach. Ze względu na sytuacje chorobową nasi panowie nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z trudną sytuacją życiową w jakiej się znajdują.Jesteśmy jednym z kilku Schronisk w Polsce, które zapewniające leczenie oraz opiekę medyczną a niestety nie jest możliwe otrzymanie dotacji na te działania.

 

Ze względu na  sytuację finansową potrzebujemy wsparcia  na opłaty związane z utrzymaniem schroniska w miesiącu listopad aby  kontynuować pomoc naszym podopiecznym. Każda złotówka będzie dla nas niezwykle pomocna!

Brakuje nam środków na zakup żywności, opatrunków i leków, na opłatę za media (węgiel, energia elektryczna, odpady komunalne, butle z gazem, wywóz nieczystości) oraz pokrycie wynagrodzeń pracowników (lekarzy, pielęgniarki, rehabilitanta i opiekunów chorych), brak środków dotyczy także bieżących potrzeb tj. remontów, naprawę i zakup drobnego sprzętu.

Bez wsparcia i pomocy nie mamy możliwości prowadzenia działalności i udzielenia pomocy najbardziej potrzebującym. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie…

Działalność naszego Stowarzyszenia obejmuje poza prowadzeniem Schroniska: Niepubliczną Przychodnię Zdrowia dla osób ubogich, bezdomnych, nie posiadających ubezpieczenia zdrowotnego; 2 Gabinety Rehabilitacji, Punkt Poradnictwa i Kompleksowej Pomocy dla Osób Bezdomnych i Zagrożonych Bezdomnością, Punkt wydawania żywności, Pomoc prawna, Pomoc byłym więźniom, Magazyn odzieżowy.

Dziękujemy za wszystko !