Oaza spokoju dla Młodych Wilków

Data zakończenia:
27.05.2021
Chrzypsko Wielkie

Oaza spokoju Młodych Wilków to marzenie 14stu dzieci przebywających w domu dziecka o nowym, przytulnym, a co najważniejsze zadaszonym balkonie, gdzie będą mogły odpoczywać i spędzać wspólnie czas. Dzieci nie posiadają własnego ogrodu oraz placu zabaw, miejsca do odpoczynku na świeżym powietrzu. Marzą o wygodnych sofach ogrodowych, kokonie, który ma duże znaczenie terapeutyczne w budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz miejscu na rabatki ogrodowe, na zioła i warzywa. Spełnijmy wspólnie marzenie "Młodych Wilków".

Stowarzyszenie PRZYSZŁOŚĆ w Chrzypsku Wielkim prowadzi Placowkę Opiekuńczo Wychowawczą dla 14 dzieci. Dzieci te potrzebują naszej pomocy z uwagi na fakt, że nie jest im dane wychowywać się w środowisku rodzinnym. To nie one odpowiedzialne są za ich trudną sytuację życiową. Każdy z nich dźwiga swój własny bagaż doświadczeń emocjonalnych, poczucia odrzucenia, skrzywdzenia i braku miłości. To nasza Placówka stara się stworzyć im dom, którego wcześniej nie miały. Pomimo tego, że dzieci mamy 14ścioro, każde dziecko otaczamy miłością, opieką i budujemy jego poczucie bezpieczeństwa.

Nasze "Młode Wilki" mają wiele marzeń i pasji, które staramy się w miarę naszych możliwości finansowych realizować. Dzięki wsparciu ludzkich serc pokoje dzieci przeszły generalny remont i wyposażone zostały w nowe meble. Niestety nie posiadamy własnego ogrodu, placu zabaw i miejsca do grilla. Jedynym miejscem do odpoczynku jest balkon na wyskości pierwszego piętra, gdzie dzieci w czasie pogody spędzają wolne chwile. Balkon ten ma już 20 lat i wymaga generalnego remontu. Marzeniem dzieci jest zbudowanie zadaszenia balkonu, położenie nowej podłogi, oświetlenia oraz osłonięcia przed deszczem i wiatrem. Dzięki temu w okresie od wiosny do późnej jesieni dzieci będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu w przytulnym miejscu, które same dzięki Państwa wsparciu, chciałyby zaprojektować. Niestety Placówka nie posiada aktualnie środków finansowych, które pozwoliłyby na spełnienie marzeń dzieci o nowym balkonie.