Wspólnie rozwijajmy inspirującą Przestrzeń Sąsiedzką - "Planetową 36"!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja "WAWER"
Data zakończenia:
03.05.2020
Warszawa

"Planetowa 36" to Przestrzeń Sąsiedzka. Miejsce z duszą, tworzone przez osoby z ogromnym sercem i pasją - inicjatywę Radość z pomagania i Fundację Wawer. To miejsce, w którym odbywają się warsztaty kreatywne, zajęcia integracyjne dla społeczności lokalnej, zbiórki charytatywne i realizowane będą inne projekty z zakresu pomocy sąsiedzkiej, rozwoju kreatywności i wsparcia osób potrzebujących. Bliskie są nam idee pomocy, współpracy, rozwoju twórczości i zero waste. To przestrzeń, którą chcemy tworzyć i rozwijać z Wami.

"Planetowa 36" to miejsce, w którym działamy na zasadach wolontariatu  Do tej pory zorganizowaliśmy wspólnie:

  • warsztaty sąsiedzkie z tworzenia bransoletek, ozdób, budek lęgowych dla ptaków itd.
  • zbiórki charytatywne, m.in. świąteczne paczki dla ubogich rodzin, maskotki na akcję "Misie Ratownisie"
  • remont wewnątrz budynku i w ogrodzie, dzięki wspaniałym sąsiadom-wolontariuszom
  • ogniska i pikniki sąsiedzkie połączone z kiermaszem dobroczynnym
  • dekoracje wykonane z materiałów z recyclingu - podczas wspólnychspotkańi warsztatów. 

Chcemy dalej tworzyć to miejsce, dlatego cały dochód ze zbiórki ubrań przeznaczymy na rozwój naszej Przestrzeni Sąsiedzkiej: dofinansowanie bezpiecznego placu zabaw, zakup materiałów do dalszego remontu, dofinansowanie wyposażenia planowanych warsztatów itp. Wszystko inne zorganizujemy dzięki pomocy naszych wolontariuszy. 

Dzięki tej zbiórce przyczynimy się także do wspierania idei zero waste - ciuchy zostaną przekazane do dalszego obiegu, a nie wyląduja na śmietnikach, czy spalone zanieczyszczając środowisko :-)

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie tej idei!


Inicjatywa "Radość z pomagania" i Fundacja Wawer.

 

 

 


Aktualizacja

Agnieszka Wójcik Data aktualizacji: 04.05.2020

Kochani, dziękujemy! Jeszcze ostatnie paczki są w drodze do magazynu, ale już dziś wiemy, że dzięki Wam ponad 900 kilogramów ubrań nie trafi na śmietnik, a zebrane za ich przekazanie środki ogromnie pomogą nam w rozwoju projektu Planetowa 36. Zapraszamy Was do współtworzenia z nami tego miejsca! https://www.facebook.com/Planetowa36/ Pozdrawiamy! Radość z Pomagania Fundacja Wawer