Sukces TO JA - Aktywizujemy kobiety zawodowo

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką
Data zakończenia:
31.05.2020
Warszawa

Aktywizujemy kobiety. Pomagamy im znaleźć pracę, powrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskich oraz założyć własny biznes. Uwierzyć w siebie, we własne możliwości, sięgnąć po więcej i dokonać życiowych zmian. poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji. Program dedykowany jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę oraz tym, które chcą zdobyć wiedzę oraz kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.

Od 90 do 180 mld zł mogłaby zyskać polska gospodarka, gdyby więcej kobiet weszło na rynek pracy. Na razie aż 4 na 10 Polek nie pracuje i nie szuka pracy dowodzi raport "Praca i przedsiębiorczość kobiet - potencjał do wykorzystania w Polsce". Jednocześnie z badań przeprowadzonych przez naszą Fundację co drugą Polkę ogranicza brak pewności siebie. Ponad połowa kobiet (56%) przyznaje się do wyrzutów sumienia, kiedy chce zostać w pracy kosztem czasu z rodziną, 70% kobiet rezygnuje z czasu tylko dla siebie, bo uważa, że rodzina jest ważniejsza i tylko niespełna 8% kobiet odczuwa pełen komfort podczas realizacji swoich pasji. Chcemy to zmienić!

Program Sukces TO JA ma na celu poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji. Program dedykowany jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę oraz tym, które chcą zdobyć wiedzę oraz kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up. W ramach programu powstała platforma wiedzy z darmowy kursami online, e-bookami, wideo treningami, wywiadami z ekspertami oraz artykułami poradnikowymi. Sukces TO JA TO także cykliczne warsztaty w 30 miastach Polski. Udział w warsztatch jest bezpłatny.