JAJA W KOSZULKACH, ZIEMNIAKI W MUNDURKACH czyli stare ubrania ratują jedzenie przed zmarnowaniem

Data zakończenia:
20.05.2020
Gdańsk

Stare ubrania ratują jedzenie przed zmarnowaniem. Brzmi dziwnie? Może tak, ale to prawda! Oddaj ubrania, których już nie nosisz i pomóż Bankowi Żywności w Trójmieście! Każda złotówka to aż 8 kg uratowanego jedzenia. Nasz cel to 16 TON!

Przemysł odzieżowy jest jednym z największych trucicieli środowiska. Produkuje coraz więcej ubrań, a wiele z nich nigdy nie zostanie nawet założonych. Ubrania marnują nam się w szafach. Na pewno macie w swoich domach przynajmniej kilka ciuchów, w których już nie chodzicie. Zazwyczaj nie wiadomo co z nimi zrobić – żal wyrzucić, trudno znaleźć miejsce, gdzie możecie je oddać… Mamy dla was rozwiązanie! Za jednym zamachem pozbędziecie się nienoszonych rzeczy, pomożecie Bankowi Żywności i pozwolicie komuś innemu cieszyć się na nowo z Waszych ubrań.

Dlaczego?

Choć w Polsce co roku marnuje się 9 milionów ton jedzenia, jesteśmy w stanie temu zapobiec. Sklepy chętnie przekazują nam żywność, a osób potrzebujących nie brakuje. My jesteśmy łącznikiem: odbieramy jedzenie ze sklepów, przygotowujemy dokumenty, dbamy o procedury, transportujemy do magazynu i wydajemy sprawdzonym organizacjom charytatywnym. Rocznie nasze 3 samochody przejeżdżają prawie 100 tysięcy kilometrów. Nad bezpieczeństwem i terminami czuwa trzech kierowców, magazynier i dwoje pracowników w biurze. To są koszty. A nasze finansowanie jest bardzo skromne - to głównie środki z darowizn, niewielkie celowe dotacje od instytucji samorządowych i granty.

Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli przejechać więcej kilometrów i rozdać potrzebującym więcej żywności.

Każda złotówka przekazana na Bank Żywności pozwala nam uratować aż 8 kg jedzenia! Ile chcemy uratować przy Waszej pomocy? 16 TON. Brzmi dumnie, prawda?