Na pomoc podopiecznym Fundacji dla zwierząt Animalia.

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja dla zwierząt Animalia
Poznań

Jesteśmy poznańską Fundacją dla Zwierząt Animalia, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom. Pomagamy zwłaszcza zwierzętom towarzyszącym człowiekowi, czyli psom i kotom. Priorytetem Fundacji jest przede wszystkim poprawa jakości życia zwierząt oraz zwalczanie zjawiska ich bezdomności. Działania podejmowane przez naszych wolontariuszy skupiają się głównie na terenie miasta Poznań i pobliskich miejscowości.

Jesteśmy poznańską Fundacją dla Zwierząt Animalia, posiadającą status organizacji pożytku publicznego już od 2009 roku. 
Zgodnie ze statusem Fundacja ma na celu niesienie pomocy skrzywdzonym i porzuconym tzw. towarzyszącym zwierzętom czyli psom i kotom. 
I na tej działaności się koncentrujemy. 
Priorytetem  Fundacji jest przede wszystkim poprawa jakości życia zwierząt oraz zwalczanie zjawiska ich bezdomności. 

Działania podejmowane przez naszych wolontariuszy skupiają się głównie na terenie miasta Poznań i pobliskich miejscowości. 

Pod opiekę FDZ Animalia trafiają głównie zwierzęta nieradzące sobie w życiu na ulicy, porzucone przez swoich dotychczasowych właścicieli, osamotnione w wyniku śmierci opiekuna, poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, okaleczone przez inne zwierzę, skrzywdzone przez człowieka. Często spotykamy się z przypadkami szczególnie dramatycznymi.  Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc i jedyna możliwa decyzja to zakończenie cierpienia psa lub kota, którego nie mamy szans uratować. Ale zawsze walczymy do końca...

Zwierzęta, które obejmujemy opieką potrzebują m. in. zbilansowanej diety, zabiegów pielęgnacyjnych, czy usług weterynaryjnych. Wielu z naszych czworonożnych podopiecznych to szczególne przypadki, które wymagają zakupu specjalistycznej karmy, czy udzielenia natychmiastowej bądź koniecznej pomocy weterynaryjnej (np. zdiagnozowania, zabiegów, rehabilitacji). Niektórzy z naszych podopiecznych wymagają długiej hospitalizacji i kosztownych zabiegów. Jeśli zdaniem weterynarzy jest szansa na ich uratowanie staramy się zapewnić odpowiednie warunki i zdobyć środki finansowe organizując zbiórki celowe. 

Naszym celem  jest nie tylko pomoc bezdomnym zwierzętom, opieka nad nimi oraz ratowanie życia i leczenie. 
Utrzymujemy porzucone, bezdomne zwierzęta, często okaleczone i chore w klinikach - do czasu wyleczenia i szukamy dla nich nowych domów.  
Nasi podopieczni mieszkają w hotelach dla zwierząt , w domach tymczasowych lub kociarni do czasu znalezienia nowych opiekunów lub w przypadku kotów wolnożyjących do czasu gdy bezpiecznie mogą wrócić na miejsce bytowania.  

Realizujemy także program kastracji i sterylizacji psów i kotów w celu organiczenia zjawiska bezdomności. 
Prowadzimy działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, promujące ochronę praw zwierząt, podnoszące świadomość w zakresie opieki nad zwierzętami i pomocy tym, które nie poradzą sobie same. Pomagamy również w opiece, utrzymaniu i poszukiwaniu domów zwierzętom z gminnego przytuliska w Buku pod Poznaniem.  

Tylko dzięki Waszej pomocy - my  możemy im pomagać ! Dziękujemy !  

Na zdjęciach przedstawiamy kilkoro z naszych obecnych podopiecznych.

Pies Brando pies trafil do schroniska w Buku, po długim leczeniu w szpitalu mieszka w domu tymczasowym i szuka domu stałaego (zdjęcie z domu tymczasowego), Bora obecnie mieszka w domu tymczasowym i szuka domu stałego  (w tragicznym stanie,w którym do nas trafiła) , Belladonna kotka z chorą trzustką, Puchcio (zdjęcie z domu tymczasowego), Józek - kot po wypadku komunikacyjnym (zdjęcie ze szpitala weterynaryjnego). 

Więcej podopiecznych można obejrzeć na naszej stronie https://fdz-animalia.pl