KĄCIKI BABCI I DZIADKA

Data zakończenia:
30.05.2020
Warszawa

W 2015 roku Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” zaangażowała się w prowadzenie projektu pn.: „Kąciki Babci i Dziadka”. Jest to inicjatywa realizowana w ramach programu „Oswajanie starości”. „Kącikowa” koncepcja polega między innymi na zaprojektowaniu, remoncie oraz wyposażeniu sali/świetlicy państwowego ośrodka dla osób starszych i samotnych. Odnowiona przestrzeń daje możliwość wypoczynku, ale również komunikacji ze światem, przyjmowania gości – rodzin oraz znajomych.

W 2015 roku Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” zaangażowała się w prowadzenie projektu pn.: „Kąciki Babci i Dziadka”. Jest to inicjatywa realizowana w ramach programu „Oswajanie starości”. „Kącikowa” koncepcja polega między innymi na zaprojektowaniu, remoncie oraz wyposażeniu sali/świetlicy w państwowych ośrodkach dla osób starszych czy samotnych. Odnowiona przestrzeń daje możliwość wypoczynku, ale również komunikacji ze światem, przyjmowania gości – rodzin oraz znajomych.

Dotychczas udało nam się stworzyć dziewięć “Kącików Babci i Dziadka” na terenie całego kraju, m.in. w Łodzi, Radomiu, Warszawie, Legnicy. Planujemy realizację kolejnych “Kącików” i staramy się robić wszystko, aby urzeczywistnić nasze marzenie o tym, aby tego typu miejsc w naszym kraju było jak najwięcej. Widząc, że dzięki naszej inicjatywie realnie odmieniamy szarą rzeczywistość Domów Pomocy Społecznej, chcemy kontynuować realizację “Kącików Babci i Dziadka” w kolejnych latach. Fundacja spotyka się z dużym zaangażowaniem ze strony personelu i mieszkańców DPS-ów, którzy bardzo często mają ogromny potencjał, są kreatywni i zmotywowani, ale nie są w stanie realizować pomysłów, ani angażować się w nowe działania z powodu istniejących barier infrastrukturalnych. Nasze metamorfozy dodają im skrzydeł i dają przestrzeń do swobodnej realizacji całej gamy działań – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia osób korzystających z odmienionych przestrzeni.