"NIE nowotworom u Częstochowskich Dzieci 2"

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Częstochowskie Anioły
Data zakończenia:
02.08.2020
Częstochowa

Zaprosiłam ponownie do Częstochowy Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, który wykonuje bezpłatnie badania wczesnego wykrywania nowotworów u Dzieci. Ambulans stanie w centrum miasta i wykona kompleksowe badania ultrasonograficzne mające na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci ( od 9 miesiąca do 6 roku życia) oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

Radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych.przebadają około 130 Częstochowskich maluchów. Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Po badaniu rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki swojego dziecka.

Zachęcam do pomocy i wsparcia badań dla Dzieci. Koszt przebadania jednego maluszka to kwota około 80 zł. 
Poniżej sprawozdanie z badań, które wykonane były w Częstochowie rok temu.Proszę o wsparcie w organizacji badań dla Dzieciaków, przekazując nieużywane już przez Was ubrania na ten cel <3 Fotorelacja z badań "NIE nowotworom u Częstochowskich Dzieci" w 2018 roku