Iskierkowa Akademia Pana Brzechwy dla dzieci z chorobami nowotworowymi

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja ISKIERKA
Data zakończenia:
30.08.2019
Warszawa

Iskierkowa Akademia Pana Brzechwy to artystyczny obóz agroturystyczny dla podopiecznych Fundacji ISKIERKA. Podczas tego pięciodniowego wyjazdu w Beskid Niski dzieci w trakcie i zaraz po zakończonym leczeniu onkologicznym będą mogły wraz z rodzicami i rodzeństwem spędzić czas twórczo i beztrosko, w bliskim kontakcie z naturą korzystając z plonów pobliskich gospodarstw ekologicznych. Będzie to dla nich unikalny czas poświęcony na rehabilitację i spędzenie czasu z rodziną po bardzo długiej rozłące związanej z pobytem w szpitalu.

Dochód ze zbiórki w całości zostanie przeznaczony na organizację artystycznego obozu agroturystycznego dla podopiecznych Fundacji ISKIERKA. Podczas tego pięciodniowego wyjazdu w Beskid Niski dzieci w trakcie i zaraz po zakończonym leczeniu onkologicznym będą mogły wraz z rodzicami i rodzeństwem spędzić czas twórczo i beztrosko, w bliskim kontakcie z naturą korzystając z plonów pobliskich gospodarstw ekologicznych.

Leczenie nowotworów u dzieci trwa wiele miesięcy, a nawet i lat, dlatego możliwość wspólnego bycia w pięknym otoczeniu z najbliższymi, bo długiej rozłące jest bezcenna. W szpitalu trudno również rozwijać zainteresowania i pogłębiać pasje, a samopoczucie nie zawsze sprzyja edukacji. Dlatego pragniemy stworzyć warunki do zabawy w sztukę, dać możliwość odreagowania emocji, zatopienia się w świat dziecięcej nieograniczonej fantazji i odzyskania dziecięcej radości w warunkach sprzyjających nabieraniu sił na dalszą walkę z chorobą bądź powrót do zwykłego, pełnego nowych wyzwań życia.

Obozy i wycieczki organizowane przez Fundację ISKIERKA wyróżniają się dwoma cechami: integracją i rehabilitacją.

Po pierwsze: INTEGRACJA

Zapraszamy do uczestnictwa w wyjazdach nie tylko chore dzieci ale i ich najbliższą rodzinę. Jest to okazja do integracji życia rodzinnego, które podczas długotrwałego leczenia szpitalnego jest zdezorganizowane i podporządkowane chorobie dziecka. To chwile, kiedy rodzina może wspólnie spędzić czas, odpocząć, odreagować stres, czy po prostu porozmawiać o własnych emocjach. Sprzyja to wzajemnej wymianie doświadczeń i wsparciu rodzin zmagających się z tym samym problemem, tworzy nowe przyjaźnie zarówno wśród dzieci jak i rodziców.

Po drugie: REHABILITACJA

Propagujemy atrakcyjne formy rehabilitacji psychoruchowej w naturalnych środowiskach.

Aby mobilizować dzieci do ćwiczeń ruchowych wzmacniających organizm i łagodzących skutki choroby, proponujemy podczas wyjazdów różnorodne formy aktywności. Podopieczni ISKIERKI żeglują, wpinają się po górach, jeżdżą konno…

Przełamujemy tym samym stereotypy dotyczące myślenia o aktywności osób z chorobą nowotworową, pokazując jak niezwykły wpływ mają małe-wielkie sukcesy na wzrost motywacji, poczucia własnej wartości u dzieci i wzmocnienie psychiczne.