Zbiórki CSR firmowe, szkolne i inne wieloosobowe należy zgłosić przed ich zainicjowaniem pod adresem admin@ubraniadooddania.pl

WIOSENNA REWOLUCJA – wyciągamy z szafy radość | wsparcie dla osób bezdomnych z Odessy |

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie MISEVI Polska
Data zakończenia:
30.11.2019
Kraków

WIOSENNA REWOLUCJA – wyciągamy z szafy radość! Tak jest! Otwieramy okna, odsłaniamy zakurzone zasłony, wpuszczamy w nasze życie ciepły wiatr, słowem – cieszymy się wiosną! Odłóżmy na bok to, co zbędne, a wolne miejsce zastąpmy uśmiechem. Jak to zrobić? To proste! Zamieńmy zalegające w szafie ubrania na pomoc osobom bezdomnym | Ogłośmy to swoim znajomym | Małymi krokami po mokrej trawie wyruszmy na poszukiwanie wiosny | live is #simple |


MISEVI Polska 

Stowarzyszenie MISEVI Polska od 2016 roku wspiera Siostry Miłosierdzia pracujące wśród osób znajdujących się w kryzysie bezdomności. Pomoc niesiona przez Stowarzyszenie polega zarówno na wsparciu finansowym, jak i bezpośrednim działaniu na miejscu. Wolontariusze wyjeżdżający na misję pracują w punkcie medycznym – wykonując opatrunki – oraz na łaźni, gdzie dbają o zaopatrzenie garderoby w odzież, pomagają w utrzymaniu porządku, a osoby starsze lub chore wspierają w najprostszych czynnościach higienicznych. We wrześniu tego roku, po wielu latach starań, otworzone zostało nowe centrum pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Dzięki Siostrom Miłosierdzia oraz DePaul Ukraina w Odessie zrobiony został krok milowy w walce z bezdomnością. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tak ważnej inicjatywy! 

BEZDOMNOŚĆ

Bezdomność w Ukrainie wynika z wielu czynników, z których najczęstszym 
jest coraz większe zubożenie społeczeństwa. W milionowym mieście, jakim jest Odessa, wciąż nie ma odpowiednich struktur i rozwiązań, które pozwoliłyby na skuteczną pomoc potrzebującym. Siostry Miłosierdzia, z którymi jako MISEVI Polska mamy ogromną przyjemność współpracować, robią, co mogą, aby nie tylko zapewnić bezdomnym ciepłą wodę, trochę szamponu i czyste ubranie, ale przede wszystkim wnieść w ich życie radość. 
Brodaty Pan Jura, rozśpiewana Natasza, zamknięty w sobie Ivan czy funkcjonujący w kilku wymiarach jednocześnie Stiepan – to oni czekają na naszą pomoc.


CO MOGĘ ZROBIĆ?

Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste jak dzisiaj! Uwierzcie nam na słowo, bo wiele worków z ubraniami przeszło już przez nasze krakowskie biuro. Tym razem sprawa jest łatwiejsza! Wyciągnijcie z Waszych szaf te ubrania, których już nie będziecie nosić. Przekażcie je na kampanię MISEVI Polska w Ubrania do Oddania, a za każdy kilogram Waszych starych ubrań Ubrania do Oddania przekażą złotówkę dla bezdomnych w Odessie. Czy to nie wspaniałe?

NA CO PRZEZNACZONE ZOSTANĄ MOJE KILOGRAMY?

Fundusze, które zbierzemy w ramach kampanii, przeznaczone zostaną na aktualne potrzeby naszej misji w Odessie. W najbliższym czasie są to:

 

  • opłacenie transportu środków opatrunkowych z Krakowa do Odessy (dostaliśmy informację o pustoszejących magazynach, sprawa jest dość pilna),
  • kupno Octeniseptów oraz innych środków przyspieszających gojenie ran,
  • kupno artykułów higienicznych (maszynki do golenia, mydła, szampony, itp.) do łaźni, 
  • organizację pikniku lub kupno biletów dla osób bezdomnych do opery lub teatru – bo wiosna to stan ducha!


ALE CZY TO WSZYSTKO?

Nie! Kampania ma dla nas wymiar również symboliczny. Chyba każdy zna to uczucie po wiosennych porządkach – wszystko jest nagle jakieś proste, weselsze, bardziej świeże. Chcemy, żeby tym razem wiosenne porządki oczyszczały nie tylko nasze szafy, niech zmieniają również serducha!

Niech wewnętrzna wiosna rozkwitnie na dobre w życiu każdego z nas! Bo przecież trochę lżej żyje się wiedząc, że najlepsze dopiero przed nami. 


Zapraszamy Cię do nas. Wstąp na: