Stwórzmy Sale Integracji Sensorycznej

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Gajusz
Data zakończenia:
17.05.2019
Łódź

Żeby nasze maluchy mogły się rozwijać, potrzebują sal do ćwiczeń. To niełatwe, bo niektóre nie widzą, prawie nie słyszą. Przygotowujemy dla nich specjalną przestrzeń. Będzie wyposażona m.in. w pionizatory – dzieci zobaczą świat z innej perspektywy. Na wyposażenie 3 sal do rehabilitacji i wspierania rozwoju potrzeba 39 000 zł. Dzieciństwo jest bezcenne, a tym razem bardzo drogie. Ten podarunek nigdy nie zostanie zapomniany. Nigdy nie trafi do zakurzonej szuflady. Będzie procentował każdego dnia.

W Tuli Luli przebywają maluszki, którymi rodzice z różnych przyczyn nie mogli zapewnić ciepłego domu. Część z nich jest zdrowa, ale większość potrzebuje wczesnego wspomagania rozwoju. Początkowo nie wiedzieliśmy, dlaczego Bartek nie patrzy nam w oczy, nie interesuje się otoczeniem, nie wyciąga rączek do zabawki, nie reaguje na głos cioć. Szybko okazało się, że ma CVI (korowe zaburzenia widzenia) i niedosłuch. Dzięki pracy terapeutów uczy się widzieć świat. Zaczyna  rozpoznawać ulubione osoby i odwzajemniać ich uśmiech.
 
W Cukinii dzielnie ćwiczy mała Ala . Ma cztery lata, a za sobą poważne operacje kręgosłupa. W pierwszym roku życia ze względu na trudną sytuację rodzinną trafiła na pewien czas do domu dziecka. Kochającym dziadkom udało się stworzyć dla niej rodzinę zastępczą. Niestety, kilka miesięcy temu babcia dziewczynki zmarła. Ala zmaga się nie tylko z ograniczeniami swojego ciała, ale także duszy. Cukinia zapewnia jej kompleksową pomoc.

Każde dziecko ma własną historię. Wszystkie potrzebują indywidualnej terapii. Uczymy je w pełni wykorzystać swoje możliwości. Zatrudniamy wielu świetnych specjalistów. Aby pomagać, potrzebują miejsca do pracy oraz kosztownych pomocy terapeutycznych.