Zbiórki CSR firmowe, szkolne i inne wieloosobowe należy zgłosić przed ich zainicjowaniem pod adresem admin@ubraniadooddania.pl

Specjalistyczne sprzęty sportowe dla niewidomych dzieci

Data zakończenia:
25.01.2019
Warszawa

Poznajcie SOSW nr 8! To miejsce, w którym każde niewidome czy słabowidzące dziecko i nastolatek poczuje się swobodnie. Aktywność wywiera pozytywny wpływ na organizm każdego człowieka, a już szczególnie u dzieci, dlatego nie chcemy odbierać tej możliwości osobom z niepełnosprawnością. Na co czekasz? Dołącz do nas i wesprzyj nasza kampanię zalegającymi ubraniami z Twojej szafy!

Czy wiesz, że u dzieci w  wieku szkolnym sport przeciwdziała osteoporozie, zapobiega i koryguje wady postawy? Nie mówiąc już o wydzielających się endorfinach po intensywnych ćwiczeniach 😊 Nikt nie powinien być wykluczony z aktywności, nawet gdy ogranicza go niepełnosprawność. Dzieci, które przychodzą do naszego ośrodka chcą spędzać czas aktywnie, a my robimy wszystko co w naszej mocy, aby im w tym pomóc.

Nasze działania mają na celu usprawnienie i rozwijanie sprawności fizycznej każdego naszego podopiecznego. W tym celu stworzyliśmy salę rehabilitacyjną, w której uczniowie realizują założenia programu wychowania fizycznego, jak również indywidualne programy usprawniania ruchowego. Wielu z naszych podopiecznych boryka się nie tylko z dysfunkcją wzroku, ale i innymi kalectwami i właśnie dlatego staramy się, aby nasz Ośrodek był wyposażony w specjalistyczny sprzęt sportowy, który ułatwi procesy usprawniania ruchowego naszych uczniów. Sprzęty te są wymagające i kosztowne. Właśnie dlatego potrzebujemy Twojej pomocy!

Chcemy zebrać 9 000 zł na zakup 3 rehabilitacyjnych rowerów poziomych oraz 1 bieżni elektrycznej dla naszych podopiecznych. 

Przeznaczając swoje ubrania na nasz cel wesprzesz młodzież w ich rozwoju i dalszym wejściu w dorosłe życie.

Odkryj z nami radość pomagania!