"Mamo! Idę na boisko"

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Akademia Sportu PRO-AM
Data zakończenia:
27.01.2019
Warszawa

Sport to nie tylko zdrowie, ale także szereg innych wartości, które mają znaczący wpływ na kształtowanie charakteru każdego człowieka. Jednak nie każda rodzina może sobie pozwolić na opłacenie regularnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci. Właśnie dlatego powstał program "Mamo! Idę na boisko". Wesprzyj program całorocznych, bezpłatnych zajęć sportowych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej i pomóż nam pomagać innym!

Niejednokrotnie myśląc o sporcie i jego oddziaływaniu na nasze życie, do głowy przychodzi hasło „Sport to zdrowie!”. Hasło to niezwykle prawdziwe, lecz pomija szereg innych wartości, które niesie ze sobą sport, a które mają znaczący wpływ na kształtowanie charakteru każdego człowieka. Jednak nie każde dziecko może cieszyć się z regularnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych. Postanowiliśmy to zmienić! Właśnie z tych względów stworzyliśmy program „Mamo! Idę na boisko”.

Liczba ankiet, ktore otrzymaliśmy od współpracujących z nami Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie przekroczyła nasze oczekiwania.

Dzieci nie chcą siedzieć przed telewizorem! Chcą ćwiczyć ale nie każdy ma taką możliwość. 

Program działa i zgodnie z naszymi założeniami daje efekty nie tylko w postaci poprawy kondycji dzieci ale także w wielu przypadkach pomaga im budować pewność siebie, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, a nawet poprawiają swoje zachowanie w szkole! To wszystko dzięki treningom i wsparciu trenerów, którzy stają się dla nich wzorem.

Nasz cel to zaproszenie dodatkowej 10 dzieci do programu.


Dzieci zostaną zaproszone na wybrane przez siebie zajęcia oferowane w ramach programu na II semestr roku szkolnego 2018/2019.
Dzięki Partnerom Sportowym programu, dzieci będą mogły wybrać jedne z następujących zajęć: piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, taniec, tenis, squash, kung-fu, akrobatyka, parkour.

Zobaczcie jak działa program i jak idzie naszym obecnym podopiecznym na naszym profilu facebookowym

 

       „Na etapie planowania programu, wiele osób pytało nas o sens finansowania zajęć sportowych, które nie są pierwszą   potrzebą oraz, ich zdaniem, nie wymagają nakładów finansowych. Każdą z tych osób prosiliśmy aby odpowiedziała sobie na pytanie jak dużo czasu jego dziecko spędza aktywnie, nie licząc dodatkowych, płatnych zajęć sportowych. To jest moment, w którym nasi rozmówcy zdają sobie sprawę z tego jak bardzo zmienił się model spędzania czasu wolnego w porównaniu z okresem naszego dzieciństwa”.
–  Agnieszka Kossakowska, Koordynatorka Programu.

 

 

 

 

 

„Od początku tworzenia programu zależało nam żeby dzieci oprócz wsparcia w postaci regularnych zajęć sportowych mogły poczuć się wyjątkowo. W tym celu angażujemy dzieci na każdym etapie programu. Na naszym pierwszym spotkaniu otrzymują certyfikaty przystąpienia do programu, tydzień później organizujemy zakupy w sklepie Decathlon gdzie dzieci mogą same wybrać model i kolor sprzętu czy ubrań potrzebnych na zajęcia. Podczas roku szkolnego na zajęciach odwiedzają ich wolontariusze na co dzień związani ze sportem, którzy przychodzą zbić z nimi piątkę, spytać jak podobają im się zajęcia i czy wszystko u nich w porządku. Organizujemy spotkania, na których spotykamy się całą grupą i możemy porozmawiać na temat postępów dzieci ich mniejszych i większych sukcesów. Wydaje się, że to mało, ale widać, że dzieci cieszą działania, które stawiają je na pierwszym miejscu”.
– Marzena Pryzmont, Prezes Zarządu Fundacji Akademia Sportu PRO-AM.