Wygrane marzenia. Dobro wraca

Prowadzona przez Organizację:
FUNDACJA POMOCNA MAMA
Data zakończenia:
29.12.2018
POZNAŃ

Projekt zachęcający do czynienia dobra, bo dobro wraca. Projekt realizowany będzie przez dwie wolontariuszki Fundacji Pomocna Mama: Lidię Bukowską i Agnieszkę Rausz. Będziemy opowiadać uczniom poznańskich szkół o naszej przygodzie z programem The Wall. Wygraj Marzenia. Żeby pokazać film i zdjęcia, potrzebujemy zakupić projektor i ekran, stąd prośba o wsparcie.

Nasza kampania ma zachęcić dzieci i młodzież szkolną do tego, żeby czynili dobrze. Chcemy podkreślić,  że pomaganie innym powinno być naturalnym sposobem na  życie.

Będziemy opowiadać o naszej przygodzie z programem "The Wall. Wygraj marzenia", do którego zostaliśmy zaproszeni, ponieważ czynimy dobro.

Zostaliśmy zaproszeni, żeby spełnić swoje marzenie, niemniej Lidia Bukowska - jedna z uczestniczek praktycznie 90% swojej wygranej przeznaczyła na spelnianie marzeń podopiecznych Fundacji Pomocna Mama. Ze 136 tys wygranych złotych spłaciła wszystkie pożyczki (15 tys.), które Fundacja zaciągała, gdy były trudności, zakupiła mnóstwo wspaniałych materiałów terapeutycznych (10 tys. zł) , z których już dzieci korzystają. Ponadto przekazała sporą sumę (45 tys zl) dla mamy, ktora wychowuje 7 dzieci (na remont kuchni i lazienki). Natomiast 50 tys. zł przekazała na rehabilitację 5. dzieci (to aż 500 godzin terapii). Pozostało jej niewiele, ale spelniła swoje marzenie i pojechała z rodziną na piękne wakacje nad morze, oraz mogła zakupić drogie leki wspomagające jej walke z rakiem piersi.

Po co to powyższe? Abyśmy mogli podkreślić, że zbiórka nie byłaby konieczna, gdybyśmy mieli jeszcze jakiekolwiek  środki na zakup takiego projektora

Nasza kampania ma polegać na odwiedzianiu szkół, opowiadaniu o programie (troszkę też o kulisach), oraz o tym, jak wiele szczęścia ten program wniosł do naszego  zycia i  życia Fundacji.

Chcemy zarazić dzieci i mlodzież pomaganiem (czynieniem dobra).

Poniżej film (TVP Info) z wywiadem z Lidią Bukowską- tuż po emisji odcinka:)

https://www.tvp.info/36705186/rekordowa-wygrana-w-teleturnieju-the-wall-wygraj-marzenia

Poniżej film, w którym Lidi Bukowska opowiada o tym, co zrobila z wygraną.

https://web.facebook.com/BadzmyRazem.TVP/videos/2022218501179207/UzpfSTIwNTU0NzQ4Mjg3MTk4ODoxODk5NDk3ODQwMTQzNjAy/