Oazy dla dzieci na Ukrainie

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie Lumen Caritatis
Data zakończenia:
30.04.2019
Poznań

Każdego roku duszpasterze z naszych parafii organizują dla dzieci uczęszczających w ciągu roku na katechezę, rekolekcje połączone z wakacyjnym wypoczynkiem. Rekolekcje trwają od 7 do 10 dni.

Wyjazdy rekolekcyjne

Każdego roku duszpasterze z naszych parafii  organizują dla dzieci uczęszczających w ciągu roku na katechezę, rekolekcje połączone z wakacyjnym wypoczynkiem. Rekolekcje trwają od 7 do 10 dni. Takie rekolekcje będą organizowane w 2018 roku w pięciu parafiach: w Kijowie, Tywrowie, Obuchowie, Gniewaniu, Czernihowie.  Rekolekcje planowane są w sumie dla 345 uczestników.
We wszystkich tych przypadkach około 30 % kosztów pokrywają sami uczestnicy, drugie 30 % parafia, a Was prosimy o wsparcie na brakującą resztę, czyli o 31.700 PLN.

Praca duszpasterska w parafii.

Oprócz wyjazdów rekolekcyjnych, prowadzona jest w naszych parafiach praca duszpasterska z dziećmi w ciągu roku. Dwie z naszych parafii: we Lwowie o Obuchowie proszą o wsparcie na ten cel w wysokości 1800 PLN

Ogromna większość tych dzieci wychowuje się w rodzinach „niepełnych” i biednych. Dzieci te pewnie nigdzie nie wyjadą z powodu ubóstwa ich rodziny. Dla nich będzie to jedyna możliwość wakacyjnego wypoczynku. A oprócz tego otrzymują chrześcijańskie wychowanie. Dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie tego ważnego projektu.

Ogólna suma całego projektu na pracę z dziećmi, o którą chcemy prosić wynosi 33.500 PLN.

Dziękujemy za Waszą hojność!