Damian przeżył wypadek, ale wymaga pilnej pomocy

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zbieramy Razem
Data zakończenia:
16.04.2023
Gdynia

To wydarzyło się w mgnieniu oka. Jego świat roztrzaskał się na kawałki, a wraz z nim marzenia, plany na przyszłość… Wypadek samochodowy do którego doszło 26 grudnia 2022 roku zmiażdżył życie 18-letniego Damiana Czyżo, mieszkańca małej wsi Zakręty w powiecie sztumskim. W stanie śpiączki farmakologicznej przebywa on nadal w UCK w Gdańsku, gdzie czekają go dalsze operacje.

Z roztrzaskanego auta ciężko rannego 18-latka karetka pogotowia ratunkowego przewiozła do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W tej klinice w trybie pilnym Damian przeszedł dwie skomplikowane operacje związane z urazami wielonarządowymi. Przeprowadzono również szereg zabiegów ortopedycznych w obrębie twarzoczaszki i klatki piersiowej. Ale to nie koniec, ponieważ czeka go jeszcze kilka operacji. Lekarze zdecydowali o wprowadzenie pacjenta w stan śpiączki farmakologicznej, żeby nie cierpiał z bólu.

W powrocie do zdrowia Damiana nadzieją jest specjalistyczna rehabilitacja. Jest jednak bardzo kosztowna i rodziców chłopca nie stać na jej sfinansowanie. Zabiegi rehabilitacyjne finansowane przez NFZ, owszem, są dostępne, jednak nie przyniosą one szybkiej, znaczącej poprawy.

Przed Damianem jest całe życie. Musi stanąć na nogi i powrócić do normalnego życia. A my wszyscy jesteśmy w stanie mu w tym pomóc. Dobroczynność ma to do siebie, że w tak ciężkich chwilach umiemy się jednoczyć i pomagać. Tak i w tej konkretnej sytuacji pokażmy, że Damian nie pozostanie sam i że będziemy mu w jakimś sensie towarzyszyć w powrocie do zdrowia. Tutaj każda złotówka, każdy grosz, jest na wagę złota.

Zarząd Fundacji Zbieramy Razem bardzo prosi o wszystkich ludzi o gorących sercach o pomoc Damianowi.