Uciekła od wojny, a teraz choroba niszczy jej dzieciństwo

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zbieramy Razem
Data zakończenia:
31.08.2022
Gdynia

Wygrała walkę o życie, gdy jej mama podarowała jej kawałek wątroby i jednocześnie dała jej życie po raz drugi. Mowa tu o Tani, która obecnie po raz kolejny by wygrać walkę musiała uciekać ze swojego ukochanego kraju, w którym obecnie trwa wojna i gdzie nie ma szans na leczenie. Tania, to była radosna i wspaniała dziewczynka której wojna zabrała wszystko.

Tania, to była radosna i wspaniała dziewczynka której wojna zabrała wszystko. Uchodząc z kraju znalazła bezpieczne miejsce w Polsce. Wojna odbiła na niej piętno w postaci stresu pourazowego. Dziewczynka na dźwięk karetki pogotowia czy policji wpada w panikę. Obecnie potrzebuje Państwa pomocy, by móc żyć. Urodziła się z wadą wrodzoną, atrezją dróg żółciowy, która doprowadziła do konieczności przeszczepienia wątroby.

Życie po przeszczepie to ciągła walka z przeciwnościami. Teraz musimy się skupić na ciągłym dostępie do leków immunosupresyjnych, oraz innych potrzebnych leków, by nie dopuścić do odrzucenia narządu. Po pierwszych badaniach pediatrycznych doszły problemy z ząbkami, wzrokiem oraz brzuszkiem. Nie możemy pozwolić na zły stan zdrowia Tani, zwłaszcza teraz, gdy rodzice mają wiele zmartwień. Dnia 3 marca Tania do Polski uciekła z mama oraz swoją starsza siostrą, która jest w 7 miesiącu ciąży. Tata został na Ukrainie i walczy o swój kraj.
Rodzice błagają o wsparcie finansowe, by móc zadbać o zdrowie swojego dziecka, które w 9 letnim, krótkim życiu przeszło za wiele. Tania cały czas wymaga leczenia które dzięki jest refundowane przez NFZ i realizowane przez ochronę zdrowia. Rodzinie brakuje środków na dojazdy w CZD w Warszawie oraz zakwaterowania mamy na czas diagnostyki dziewczynki.

Zarząd Fundacji Zbieramy Razem dołącza się do tej prośby, bo wie co to niemoc wynikająca z trudnej sytuacji. I bardzo prosi wszystkich ludzi dobrej woli, o szlachetnych i gorących sercach o pomoc.