Charlotte potrzebuje Twojej pomocy!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zbieramy Razem
Data zakończenia:
01.06.2022
Gdynia

Mała urocza Charlotte cierpi na zaburzenia czucia głębokiego, autyzm dziecięcy oraz występujące incydenty padaczkowe. Jej zmysły są upośledzone i przez to nie potrafi precyzyjne określić położenia poszczególnych części ciała w przestrzeni. Propriocepcja tak ta choroba się nazywa, nie pozwala na rozpoznawanie przemieszczania się własnych kończyn bez kontroli wzroku oraz dokładną ocenę tego, w jakiej pozycji one się znajdują, przez co dziewczynka ma problem z chodzeniem, nawet po schodach.

Występuje u niej problem z trzymaniem przedmiotów. Na domiar złego całe to schorzenie okraszone jest autyzmem. Występują trudności z  komunikacją oraz kontaktem z dzieckiem. Dziecko błądzi wzrokiem oraz sprawia wrażenie nieobecnego. Dziecko nie jest zainteresowane zabawami z rodzicami jak i rówieśnikami.

Potrzebna jest ciągła codzienna terapia oraz turnusy w specjalistycznych ośrodkach. Część tych zajęć jest refundowana i organizowana w ramach świadczeń zdrowotnych ale część jest płatna. Marzeniem rodziców jest wyjazd na płatny turnus rehabilitacyjny do Zabajki. Charolotte bardzo lubi zwierzęta i jazdę na kucyku. Jest to oczywiste i udowodnione, że dzieci z autyzmem wspaniale znoszą zabawę ze zwierzakami. A hipoterapia przynosi dobre rezultaty w terapii dzieci autystycznych.