Wakacje dla Dzieciaków z placówki opiekuńczo-wychowawczej Dom dla Dzieci w Rumi

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Rodzinny Gdańsk
Data zakończenia:
30.06.2022
Gdańsk

Dom dla Dzieci w Rumi prowadzony przez Fundację Rodzinny Gdańsk jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. Na co dzień, miejsce to zamieszkuje czternaścioro fantastycznych Dzieciaków, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w gronie rodziny. Niektóre z nich są niepełnosprawne, inne z powodu trudnej sytuacji życiowej są zagrożone niedostosowaniem społecznym. Pragniemy zorganizować Dzieciom wymarzone wakacje, które pozwolą całej grupie wspólnie wypocząć, zapomnieć o smutkach i przeżyć dziecięce chwile beztroski.

Większość z nas ma wspomnienia z wakacji czasów dzieciństwa. Jagodzianki z rodzicami na plaży. Dojenie krowy z babcią na wsi. Łowienie ryb z dziadkiem. Wspólne palenie ogniska z członkami rodziny. Myśl o tych chwilach przywołuje uśmiech i dobre emocje. W życia Podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych często wpisane są traumatyczne, stresujące wydarzenia. Niektórzy z nich nie wiedzą czym są beztroskie wakacje, bo w rodzinnych domach nigdy ich nie doświadczyli.

Cel- podarować wakacje!

 Naszym celem jest zebranie środków umożliwiających pokrycie kosztów związanych z realizacją dwutygodniowego wyjazdu wakacyjnego Wychowanków Domu dla Dzieci w Rumi. Wymarzona podróż pozwoli na beztroski odpoczynek, wspaniałą zabawę i nabycie nowych umiejętności.

Zebrane środki w całości zostaną przekazane na potrzeby organizacji wyjazdu- transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników, zapewnienie specjalistycznej kadry, realizację wycieczek, a także profilaktycznych zajęć indywidualnych i grupowych.

Dlaczego warto pomóc?

Wspierając nas, wywołujesz 14 szczerych uśmiechów na twarzach tych, których los potraktował gorzej... Umożliwiasz poznanie nowych miejsc, ludzi, smaków i zapachów- edukujesz! Wyrównujesz szanse. Przywracasz wiarę w to, że niemożliwe nie istnieje. Dzielisz się dobrem- spełniasz marzenia!