Piknik Ekologiczny w Radzyminie!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Artystyczna Wylepiarnia
Data zakończenia:
17.08.2021
Wieliszew

stworzyliśmy tę akcję, by wspólnie nazbierać na "Wiosenny Piknik Ekologiczny", marzy nam się spotkanie w parku, warsztaty: z segregacji odpadów, tworzenia kompostu, gotowania z resztek w lodówce, przerabiania ubrań, plecenia czy szycia dodatków do domu ze starych ubrań i...wiele innych!

Drodzy mieszkańcy gminy Radzymin! 

Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne w Radzyminie od samego początku wspiera rozwój społeczeństwa lokalnego, promujemy społeczną aktywność oraz przedsiębiorczość obywateli. Chcemy integrować mieszkańców w każdym wieku i motywować do zmian wokół siebie. Dlatego stworzyliśmy tę akcję, by wspólnie nazbierać na "Piknik Ekologiczny", marzy nam się spotkanie w parku, warsztaty: z segregacji odpadów, tworzenia kompostu, gotowania z resztek w lodówce, przerabiania ubrań, plecenia czy szycia dodatków do domu ze starych ubrań i...wiele innych!

 

Cała akcja jest dla Ciebie bezpłatna, rejestrujesz się w tym portalu, pakujesz niepotrzebne tekstylia i zamawiasz bezpłatnego kuriera poprzez tą stronę, wybierając wsparcie naszej akcji. I TYLE! 

Pomóż nam zebrać środki na Inicjatywę i rozwój, a dzięki temu będziemy mogli działać z kolejnymi akcjami! 

Jeśli ta wspólna akcja sprawdzi się, mamy wiele innych pomysłów na inne akcje w mieście i całej gminie! 

Mamy nadzieję, na stworzenie wspólnej przestrzeni jak "Wymiana ciepła w Radzyminie" gdzie zostawić i wymienić można ubrania niepotrzebne na te, które sprawdzą się lepiej. Chcemy pójść o krok dalej i stworzyć lokalny komis "Wymieniarnia Radzymin", gdzie wymienić można nie tylko ubrania, ale i zabawki, książki, tekstylia, dodatki do domu jak zastawy czy meble. Co Wy na to?

 

Dlaczego "stare ubrania"???

Mamy sentyment do starych rzeczy.  Dodatkowo, uważamy, że globalne zmiany należy zacząć od siebie w myśl naszego hasła "Myśl globalnie, działaj lokalnie!", zapraszamy Was do wspólnego porządkowania swoich szaf i wpierania naszej akcji! Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym porządkom będziemy mogli spotkać się na "Wiosennym Pikniku Ekologicznym" wiosną lub latem 2021 a dzięki zaangażowaniu naprawdę dużej społeczności uruchomimy pod koniec 2021 roku  "Wymianę ciepła w Radzyminie" oraz  komis "Wymieniarnia Radzymin", które będą mogły służyć nam wszystkim jako mieszkańcom w dobrym celu, jaką jest wymiana rzeczy zamiast wyrzucanie i oszczędność na kupowaniu tego co możemy mieć od kogoś innego. 

 

UWAGA dla najbardziej zaangażowanych, którzy dorzucą do naszej akcji min.40 kg ubrań (maksymalny limit na osobę to 100 kg) wraz z naszymi partnerami Ambitna Marka oraz Centrum Ogrodnicze Witona oraz Fundacja Artystyczna Wylepiarnia, przygotowaliśmy roślinki do twojego ogródka lub domu o wartości ok 20 zł a dla najbardziej zaangażowanych w akcję bony od lokalnych twórców raz firm m.in ceramikę na wynos.

Jeśli bierzesz udział w akcji i wysyłasz 40 kg i więcej zarejestruj się dodatkowo tutaj by otrzymać roślinkę: https://forms.gle/82xvvjYyJkB9XwrR8

Szczegóły akcji oraz regulamin na stronie: https://lokalneinicjatywy.pl/tekstylia/  oraz naszym profilu https://www.facebook.com/LokalneInicjatywyRadzymin/

Weź udział w akcji, oddaj swoje niepotrzebne ubrania! Spotkamy się na wspólnym "Pikniku Ekologicznym" w naszym mieście!

W akcji biorą udział: Fundacja Artystyczna Wylepiarnia wraz z Stowarzyszenie Lokalne Inicjatywy Radzymin.